DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Aicinām pieteikties konkursam “Gada preču zīme 2020”

Lai izceltu Latvijas talantus un savu ieguldījumu intelektuālā īpašuma jomā, aicinām būt aktīviem un līdz 20.aprīlim pieteikties prestižākajam konkursam rūpnieciskā īpašuma aizsardzības jomā “Gada preču zīme 2020”, ko rīko Patentu valde (PV) sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) un Latvijas Dizaineru savienību (LDS). 

“Gada preču zīme 2020” tiks pasniegta divās nominācijās – “Gada preču zīme – Latvijai” un “Gada preču zīme – pasaulei”. “Varētu teikt, ka preču zīme ir uzņēmuma seja, tā ir nozīmīgs mārketinga instruments un viens no būtiskākajiem elementiem atpazīstamības veicināšanā, turklāt preču zīme var kalpot arī kā kvalitātes zīme", saka PV direktora pienākumu izpildītāja un Preču zīmju un dizainparaugu departamenta direktore Baiba Graube, “gan man, gan kolēģiem ir prieks, ka Latvijas uzņēmēji turpina rūpēties par ilgtermiņa ieguldījumiem savu zīmolu aizsardzībā un attīstībā kā Latvijā, tā ārvalstīs. Savukārt konkursa mērķis ir ne tikai izcelt labākās preču zīmes, bet arī ļaut lepoties ar saviem panākumiem, gūstot arvien lielāku atpazīstamību.” 

Pētījumi pierāda, ka pastāv intelektuālā īpašuma piederības un saimnieciskās darbības rezultātu pozitīvā saistība, jo īpaši izteikti tas ir mazo un vidējo uzņēmumu vidū. Uzņēmumi, kuru īpašumā ir intelektuālā īpašuma tiesības, ieņēmumi uz vienu darbinieku ir gandrīz par 68 % augstāki, nekā tiem uzņēmumiem, kas tiesības nav reģistrējuši. Aizsargāta preču zīme paaugstina konkurētspēju un nodrošina iespēju cīnīties ar atdarinātājiem.  

Šogad preču zīmju vērtēšana notiek divās kārtās. Pirmajā kārtā 2020. gadā reģistrētās preču zīmes vērtē un izvirza konkursam PV, LTRK un LDS izveidota žūrija. Savukārt citiem interesentiem, kas ir 2020. gadā reģistrētas preču zīmes īpašnieki, līdz 20.aprīlim ir iespēja arī  pašiem aizpildīt anketu un pieteikties konkursā.  

Lai piedalītos konkursā un pieteiktos vērtējumam nominācijā "Preču zīme Latvijai", preču zīmei 2020. gadā jābūt reģistrētai nacionālajā procedūrā. Pieteikuma anketa: https://ej.uz/GPZ-Latvijai 

Lai piedalītos konkursā un pieteiktos vērtējumam nominācijā "Preču zīme pasaulei", preču zīmei 2020. gadā jābūt reģistrētai starptautiskajā procedūrā, vai kā Eiropas Savienības preču zīmei. Pieteikuma anketa: https://ej.uz/GPZ-pasaulei 

Konkursa otrajā kārtā uzvarētāji tiks noskaidroti, ņemot vērā sabiedrības balsojuma rezultātus un žūrijas komisijas vērtējumu attiecībā 50:50. Balsojums tiešsaistē tiks rīkots no 26.aprīļa, kas ir Pasaules intelektuālā īpašuma diena,  līdz 10.maijam.  Apbalvojumi tiks pasniegti 2021.gada 21.maijā.  

Iepriekšējos gados apbalvojumu ir saņēmuši:  SIA “Zekants”, SIA "Labie koki”, Latvijas Nacionālā opera un balets, SIA “Manilla”, SIA “MILZU!”, Jelgavas novada pašvaldība,  SIA “Enogam” (“Gada preču zīme – Latvijai”), “AS PRINTFUL LATVIA”, Mārtiņš Barkāns (SIA ”Abavas dārzi ), SIA “Rāmkalni”, SIA “Marine Insurance Services”, SIA “Latvijas Piens”, SIA “Lattelecom”, AS “Spodrība” ( “Gada preču zīme – pasaulei”). 

Informatīvs video par konkursu: https://ej.uz/konkursa_GPZ_video Vairāk informācija par konkursu: https://ej.uz/GPZkonkurss 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU