DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. martā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

KP atļauj AS “Ceļu pārvalde” iegūt izšķirošu ietekmi pār SIA “Ostas celtnieks”

4.martā Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut AS “Ceļu pārvalde” apvienošanās ziņojumu par izšķirošas ietekmes iegūšanu pār SIA “Ostas celtnieks”. KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.

AS “Ceļu pārvalde”, SIA “Ostas celtnieks” un to saistīto uzņēmumu pamatdarbība pārklājas ceļu būvniecībā, ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu būvniecībā, dzīvojamo un nedzīvojamo telpu būvniecībā, kā arī būvniecībā izmantojamās tehnikas remontā un nomā. Plānotā darījuma ietvaros AS “Ceļu pārvalde” iegūs izšķirošu ietekmi pār SIA “Ostas celtnieks”.

Apvienošanās rezultātā tiek ietekmēta ceļu būvniecības, ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu būvniecības un dzīvojamo un nedzīvojamo telpu būvniecības nozare, kā arī būvniecībā izmantojamās tehnikas remonta un nomas tirgus Latvijā.

Izvērtējot uzņēmumu sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secina, ka minētajās nozarēs un tirgos apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.

Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama Konkurences padomes atļauja. Tādējādi Konkurences padome nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētājiem ilgtermiņā tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU