DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

KP atļauj uzņēmumu AS “ANTALIS” un SIA “PAKELLA” apvienošanos

Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut AS “ANTALIS” (ANTALIS) iegūt vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār SIA “PAKELLA” (PAKELLA) un tās meitas sabiedrībām Igaunijā un Lietuvā, iegādājoties visas PAKELLA grupas daļas. KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.

ANTALIS grupas uzņēmumi ir papīra, iepakojuma un vizuālās komunikācijas produktu un pakalpojumu B2B (business-to business) izplatītāji, kas darbojas Eiropā, Ziemeļamerikā un Latīņamerikā. ANTALIS grupa piedāvā pilnu iepakojuma risinājumu klāstu, sākot no standarta produktiem, piemēram, kartona kastēm, elastīgām plēvēm un līmlentēm, līdz pat polsterēšanas un saiņošanas materiāliem, pielāgotiem iepakojumiem un inovatīviem individuāliem risinājumiem.

PAKELLA Latvijas teritorijā piedāvā visa veida iepakojumu materiālus, iepakošanas iekārtas un to servisu, kā arī piedāvā individuālu, personalizētu iepakojumu izstrādi. Iepakojuma materiālus iespējams iegādāties e-veikalā. PAKELLA piedāvājumā ir pārtikas iepakojums, kartons, industriālais iepakojums, iepakojuma iekārtas un to serviss.

KP norāda, ka ANTALIS un PAKELLA pamatdarbība horizontālā līmenī pārklājas industriālā iepakojuma, pārtikas iepakojuma, un kartona iepakojuma izplatīšanā, kā arī iepakošanas iekārtu izplatīšanā Latvijas teritorijā.

Izvērtējot uzņēmumu sniegto un KP rīcībā esošo informāciju. KP secina, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis augstāk minētajos tirgos Latvijā, tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.

Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama Konkurences padomes atļauja. Tādējādi Konkurences padome nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētājiem ilgtermiņā tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu. Plašāka informācija par apvienošanās kontroli Latvijā pieejama Konkurences padomes tīmekļvietnes sadaļā “Tirgus dalībnieku apvienošanās”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI