DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. martā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Uzņēmējdarbība

Jauns pakomāts sūtījumu saņemšanai visu diennakti – arī Ogres 1. pasta nodaļā

Jauns pakomāts sūtījumu ātrākai saņemšanai sācis darboties arī Ogres 1.pasta nodaļā Brīvības ielā 38 – tas pieejams 24 stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā. Latvijas Pasts sācis 18 jaunu pakomātu izvietošanu noslogotākajās Rīgas un reģiona pasta nodaļās, kur ir visvairāk izsniedzamo sūtījumu. Sākotnēji jaunie pakomāti nodaļās būs paredzēti tikai sūtījumu izsniegšanai, taču ar laiku, stabilizējoties ienākošo sūtījumu plūsmai, tajos tiks aktivizēta arī nosūtīšanas funkcija.

Turpinoties Covid-19 izplatībai, vīrusa negatīvā ietekme būtiski ietekmē gan ienākošo sūtījumu plūsmu, gan pakalpojumu sniegšanu pasta nodaļās. Starptautisko sūtījumu plūsma ir ļoti nevienmērīga, vienlaikus bieži ienākot lielam sūtījumu apjomam no ārvalstīm, kas pēc apstrādes Latvijas Pasta šķirošanas kompleksā tiek nogādāti pasta nodaļās un ir vienlaikus jāizsniedz lielam skaitam klientu. Tajā pašā laikā iespējas apkalpot klientus pasta nodaļās samazinās: vairākos desmitos pasta nodaļu drošības prasību dēļ samazināts uz vietas apkalpojamo cilvēku un attiecīgi – arī kases sistēmu skaits.

Šā jautājuma risināšanai un maksimāli ātrai sūtījumu izsniegšanas nodrošināšanai Latvijas Pasts sācis 18 jaunu pakomātu izvietošanu noslogotākajās Rīgas un reģiona pasta nodaļās – patlaban pakomāti sūtījumu saņemšanai jau pieejami Rīgas 83.pasta nodaļā Dzirciema ielā 1a, pasta centrā Jelgava Katoļu ielā 2b un nu arī Ogres 1.pasta nodaļā Brīvības ielā 38. 

Katram no jaunajiem pakomātiem, kas atbilstoši konkrētās pasta nodaļas tehniskajiem parametriem izvietots vai nu nodaļas priekštelpās vai pašā nodaļā, būs atšķirīgs darbalaiks – tas pieejams visu diennakti vai saskaņā ar attiecīgās nodaļas darbalaiku. Jaunais pakomāts Ogres 1.pasta nodaļā klientiem sūtījumu izņemšanai pieejams 24 stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā. Arī pakomāts Rīgas 83.pasta nodaļā pieejams visu diennakti, savukārt  pakomātā pasta centrā Jelgava sūtījumus iespējams izņemt centra darbalaikā – katru darbdienu no plkst.8 līdz 19 un sestdienās no plkst.9 līdz 13.

Katra jaunā pakomāta kapacitāte ļauj tajā vienlaikus ievietot aptuveni 100 sūtījumu, un klients par sūtījuma saņemšanu pakomātā saņems īsziņu mobilajā tālrunī, ja šis numurs būs norādīts uz sūtījuma, – tāpēc, noformējot sūtījumu, ir svarīgi iekļaut informāciju ar korektu un funkcionējošu adresāta mobilā tālruņa numuru, pievienojot to saņēmēja adresei.

To pasta nodaļu klientus, kur tiks izvietoti pakomāti, aicinām rūpīgi sekot līdzi saņemto aicinājuma īsziņu tekstam, lai saprastu, vai sūtījumu iespējams saņemt pašā nodaļā vai nodaļas pakomātā. Arī saņemot atkārtotu īsziņas aicinājumu, lūdzam pārliecināties, vai sūtījuma saņemšanas vieta nav mainīta uz pakomātu – tas tiks darīts, ja pakomātā būs atbrīvojies nodalījums. Lai sūtījumu aprite pasta nodaļās būtu maksimāli raita, aicinām klientus sūtījumus no pakomātiem izņemt, cik ātri iespējams, lai ļautu tos saņemt arī nākamajiem klientiem.

Ņemot vērā nepieciešamību izsniegt iespējami daudz sūtījumu, sākotnēji pasta nodaļās izvietotie pakomāti būs paredzēti tikai sūtījumu saņemšanai – sūtījumu nosūtīšanas funkcija tiks aktivizēta, tiklīdz sūtījumu izsniegšanas plūsma nodaļās kļūs vienmērīgāka.

Kopējais Latvijas Pasta pakomātu skaits pēc jauno pakomātu izvietošanas sasniegs 80, un papildus izsludināts iepirkums vēl 120 jauniem pakomātiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU