DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. februārī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Kariņš: ES jādara viss, lai nodrošinātu Covid-19 vakcīnu pieejamību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš atbalsta Eiropas Komisijas iniciatīvu palielināt Covid-19 vakcīnu ražošanas jaudas Eiropas Savienībā (ES), norādot arī uz Latvijā strādājošo farmācijas ražotāju gatavību iesaistīties šajā projektā. Vienlaikus K. Kariņš uzskata, ka ES ir jādara viss, lai laikus nodrošinātu Covid-19 vakcīnu piegādes.

Šādu nostāju Ministru prezidents pauda ārkārtas Eiropadomē, ES valstu un valdību vadītāju sanāksmē, kas piektdien, 26. februārī, noslēdzās pēc divu dienu darba videokonferences formātā.

Diskutējot par Covid-19 pandēmijas situāciju ES, K. Kariņš aicināja ES institūcijas turpināt sarunas ar ražotājiem, lai vakcīnu piegādes notiktu savlaicīgi, atbilstoši noslēgtajiem līgumiem – no vakcīnu piegādēm ir atkarīga dalībvalstu spēja normalizēt Covid-19 izplatību, īpaši ņemot vērā jaunās koronavīrusa variācijas.

ES līderi saistībā ar Covid-19 apsprieda arī iespēju ieviest tā dēvēto vakcīnu sertifikātu, vienojoties, ka nepieciešama kopēja, ES līmenī koordinēta pieeja rīcībai situācijā, kad arvien vairāk iedzīvotāju būs saņēmuši vakcīnu – atbilstoši jaunākām Eiropas Komisijas aplēsēm kolektīvo imunitāti ES iedzīvotāji varētu sasniegt vasaras beigās.

Ārkārtas Eiropadomē diskutēja arī par ES kopējo drošības un aizsardzības sadarbību. K. Kariņš uzsvēra, ka, pieaugot globālajiem izaicinājumiem, jāstiprina ES noturība un spēja reaģēt krīžu situācijās. Tāpat ES dalībvalstīm jāturpina palielināt investīcijas aizsardzībā. Vienlaikus izaicinājumi ir atrisināmi tikai sadarbībā ar līdzīgi domājošiem partneriem. NATO joprojām ir Eiropas drošības stūrakmens un abu organizāciju cieša sadarbība un spēja vienai otru papildināt ir izšķiroši svarīga. Spēcīga transatlantiskā saite ir priekšnoteikums stabilitātei un drošībai Eiropā.

Eiropadomē tika pārrunātas arī ES attiecības ar Dienvidu kaimiņiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU