DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Eiropas dienā “Europa Cinemas” kinoteātros Talsos un Rīgā – Eiropas atbalstītās Latvijas filmas 

Publicitātes attēls

Eiropas dienā, 9. maijā, īpašu kino piedāvājumu skatītājiem Rīgā un Talsos sarūpējis Eiropas fonda „Radošā Eiropa MEDIA” birojs Latvijā – bezmaksas seansos Talsu kinoteātrī „Auseklis” un Rīgas kinoteātros “K.Suns” un “Kino Bize” tiks demonstrēta Eiropas fonda atbalstītu filmu izlase. 

Atzīmējot Eiropas dienu, 9. maija vakarā Rīgas un Talsu iedzīvotāji un viesi varēs bez maksas noskatīties filmas, kuru veidošanu finansiāli atbalstījis fonds Radošā Eiropa MEDIA: 

  • 9. maijā 18:00 Kino Bize Rīgā – dokumentālā filma Laika tilti (2018) 
  • 9. maijā 17:00 K.Suns Rīgā – dokumentālā filma Ģenerālplāns (2016) 
  • 9. maijā 18:00 K.Suns Rīgā – dokumentālā filma Ukraiņu šerifi (2016) 
  • 9. maijā 20:00 K.Suns Rīgā – spēlfilma Jelgava ’94 (2019) 
  • 9. maijā 18:00 Auseklis Talsos – spēlfilma Ausma (2015)

Pasākumu organizē Nacionālā Kino centra RE MEDIA birojs, lai atzīmētu Eiropas dienu un svinētu Eiropas kino. Šogad svinībām ir vairāki iemesli – gan 20 gadi, kopš Latvija uzņemta Eiropas Savienībā un NATO, gan 10 gadi, kopš darbojas fonds Radošā Eiropa / Creative Europe. Talsu seansam kinoteātrī Auseklis ir vēl viens simbolisks iemesls – aprit desmit gadi, kopš Talsos filmēta Lailas Pakalniņas filma Ausma; tās veidošanā piedalījušies gandrīz 900 masu skatu dalībnieki no Kurzemes pilsētām un ciemiem, tajā skaitā daudzi Talsu un apkaimes iedzīvotāji. Seansā visiem iesaistītajiem būs iespēja atkal satikties citam ar citu un arī ar filmas režisori Lailu Pakalniņu un radošo grupu. 

Rīgā, kinoteātrī Kino Bize filmas Laika tilti seansā (2018, rež. Kristīne Briede un Audris Stonis) būs iespēja baudīt Baltijas poētisko dokumentālo kino, kas niansēti smalki atklāj cilvēka dvēseli, - dokumentālā filma, kas tika uzņemta programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei, stāsta par 20. gs. 60. gadu jaunajiem dokumentālistiem, kuri Latvijā, Lietuvā un Igaunijā atrada veidu kā padomju cenzūras apstākļos runāt par savu laikmetu, vienlaikus meklējot atbildes uz mūžīgajiem jautājumiem. Viņu valoda bija poētisks, simbolu un metaforu piesātināts kino, kas vēl līdz šai dienai turpina iedvesmot baltiešus, attīsta vizuālo kultūru, spēju domāt, redzēt, saskatīt.  

Kinoteātris K.Suns pievērsīsies aktuālajiem politiskajiem procesiem, demonstrējot divas filmas, kas tematiski skar Krievijas iebrukumu Ukrainā. Režisora Jura Pakalniņa filmas Ģenerālplāns  tēma ir skaudri aktuāla, kaut arī jau pagājuši astoņi gadi kopš filmas pirmizrādes, – tā pēta Krievijas propagandas mašinērijas postošo ietekmi. Ukraiņu režisora Romana Bondarčuka filma Ukraiņu šerifi, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas studiju VFS Films, apliecina ukraiņu vīru pašaizliedzīgumu gan toreiz, gan tagad. Programma noslēgsies uz gaišākas nots – ar režisora Jāņa Ābeles spēlfilmu Jelgava ’94, ieskatoties padsmitnieku dzīvē desmit gadus pirms Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI