DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. novembrī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Skola

Ģirģens aicina valdībā neatbalstīt attālinātās mācības skolēniem no 1. līdz 6.klasei

Publiskajā telpā izskanot iespējamiem risinājumiem skolās Covid-19 izplatības ierobežošanai, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens aicina neatbalstīt attālinātās mācības skolēniem no 1. līdz 6.klasei, jo ilgtermiņā risinājums var negūt panākumus kvalitatīvai izglītībai.

Ģirģens uzsvēra, ka risinājumam par attālinātām mācībām skolēniem no 1. līdz 6.klasei nav ilgtermiņa stratēģijas. Ministra ieskatā, skolēniem no 1. līdz 6.klasei nav patstāvīgas motivācijas un prasmes pašiem bez vecāku vai citu pavadoņu atbalsta mācīties pilnvērtīgi.

“Uzskatu, ka Covid-19 izplatības ierobežojumiem jābūt loģiskiem, mērķtiecīgiem, vērstiem tiešām uz vīrusa cēloņa ierobežošanu nevis uz pieņēmumu, ka skolēni no 1. līdz 6.klasei varētu būt vīrusa izplatības viens no galvenajiem iemesliem. Veiksmīgas krīzes pārvarēšanas pamatā ir māka vadīt riskus bez stresa un haotiskiem lēmumiem,” sacīja Ģirģens, uzsverot, ka nenoliedz Covid-19 izplatības problēmas skolās, taču aicina domāt arī par kvalitatīvas izglītības nodrošināšanu.

Tāpat ministrs aicina vīrusa izplatību skolās risināt, strādājot ar konkrētām skolām un neaizslēdzot visas skolas reizē.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU