DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība
40
40

Makšķerniekiem un zemūdens medniekiem mainīts paturamā loma lielums atsevišķām zivju sugām  

FOTO: Diāna Lozko, LETA.

Nolūkā nodrošināt zivju resursu ilgtspēju, valdība otrdien, 23. aprīlī, pieņēmusi grozījumus makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumos, mainot atsevišķām zivju sugām paturamā loma lielumu, pilnveidojot zemūdens medībām pieejamo ūdeņu sarakstu un to ūdeņu sarakstu, kuros noteikts lašveidīgo zivju ieguves rudens liegums. Vienlaikus arī dotas tiesības pašvaldībām papildus jau esošajam sarakstam noteikt ūdeņus, kuros drīkst iegūt invazīvos vēžus.  

Ar grozījumiem ir mainītas spēkā esošo noteikumu normas par lomā paturēt atļauto zivju skaitu vai svaru:

  • mencai mainīts loma skaits no 10 uz piecām, vimbai no piecām uz septiņām un zutim no trim uz vienu (trīs atļauti tikai atsevišķos ezeros, no kuriem zušiem nav iespējama brīva lejupmigrācija uz jūru),
  • no piecām lomā paturēt atļautajām līdakām vai zandartiem lomā var paturēt tikai vienu zivi, kuras izmērs ir garāks par 75 centimetriem, ja lomā ir šāda zivs, tad pārējiem četriem zandartiem jābūt garumā no 45 centimetriem līdz 75 centimetriem, bet četrām līdakām no 50 centimetriem līdz 75 centimetriem,
  • savukārt vējzivīm ir noteikts loma lielums – 10 kilogrami.

Jaunā redakcijā izstrādāts 3. pielikums, attiecinot to arī uz zemūdens medībām, tādēļ mainīts 3. pielikuma nosaukums (Makšķerēšanas un zemūdens medību aizlieguma periodi atsevišķās upēs un ezeru daļās). Pielikumā ir pilnveidots to ūdeņu saraksts, kuros noteikts lašveidīgo zivju ieguves rudens liegums. Lašveidīgo zivju aizsardzībai pielikums ir papildināts ar zivju ieguves aizliegumu Bārtā no Lietuvas-Latvijas robežas līdz ietekai Liepājas ezerā, kā arī papildināts ar zivju ieguves aizliegumu ar mākslīgo ēsmu Gaujā no Strenču tilta līdz Paideru HES aizsprostam. Papildus 3. pielikumā iekļauta 31 upe vai tās posms, jo šo ūdensteču nozīme un vienvasaras taimiņu (strauta foreļu) produktivitāte ir līdzvērtīga vai lielāka nekā 3. pielikuma sarakstā pašlaik minētajās upēs. 

Ar grozījumiem noteikumos ir pilnveidots zemūdens medībām pieejamo ūdeņu saraksts. Pamatojoties uz zemūdens mednieku priekšlikumiem, pašvaldību sniegtajiem viedokļiem par zemūdens medību iespējām to administratīvajā teritorijā esošajos ūdeņos, kā arī Dabas aizsardzības pārvaldes norādījumiem par to, kuri ūdeņi dabas aizsardzības nolūkos nebūtu brīvi pieejami zemūdens medībām, ir pilnveidots noteikumu 7. pielikums, to paplašinot līdz 79 ūdeņiem (iepriekš bija 55). 

Grizījumi noteikumos arī paredz tiesības pašām pašvaldībām noteikt ūdeņus, kuros var atļaut iegūt šaurspīļu vēžu, dzeloņvaigu vēžu un signālvēžu sugas papildus jau noteikumos noteiktajā 4. pielikuma sarakstā, ja ir saņemts Pārtikas drošibas, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR saskaņojums un – pēc nepieciešamības – arī nosacījumi vēžu resursu ieguvei. 

Noteikumos ir veikti arī atseviški redakcionāli uzlabojumi un tiesību normu precizējumi.  

Noteikumi “Grozījumi Ministru kabineta 2015. gada 22. decembra noteikumos Nr. 800 “Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumi”” stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” 

Labs saturs
40
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI