DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. martā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tava drošība

Iekšlietu ministrija aicina uzmanīties no telefonkrāpniekiem, kas uzdodas par ministrijas darbiniekiem

Iekšlietu ministrija aicina iedzīvotājus uzmanīties no telefonkrāpniekiem, kas pēdējā laikā ir aktivizējušies un uzdodas par ministrijas darbiniekiem, cenšoties izkrāpt naudu.

Cilvēkiem ministrijas darbinieku vārdā tiek zvanīts un ziņots par it kā aizdomīgām darbībām, ar viltu un maldiem cenšoties panākt, ka izpilda krāpnieku prasības, piemēram, izņem naudu no konta un nogādā to konkrētam adresātam. Iekšlietu ministrijas darbinieki nekad nezvanīs, lai mudinātu veikt šādas darbības.

Atgādinām, ka tamlīdzīgas krāpšanas visbiežāk tiek organizētas un izdarītas no ārvalstīm. Krāpnieki ļoti bieži ar numuru viltošanas tehnoloģijām atdarina Latvijas numurus, un ienākošais zvans no Latvijas numura nebūt nenozīmē, ka zvana no Latvijas.

Ministrija aicina arī uzmanīties, ja telefonsarunas laikā uz jums izdara spiedienu – telefonkrāpnieki steidzina un izmanto jūsu vājās vietas, lai mudinātu jūs pieņemt ātrus, nepārdomātus lēmumus, tādā gadījumā pārtrauciet sarunu, ja neesat pārliecināts, vai zvanītājs ir tas, par ko uzdodas.

Gadījumā, ja esi kļuvis par krāpnieku upuri svarīgi pēc iespējas ātrāk vērsties ar iesniegumu tuvākajā Valsts policijas iecirknī.

Valsts policija jau vairākkārt brīdinājusi iedzīvotājus būt piesardzīgiem un neatklāt svešiniekiem ne telefonsarunas laikā, ne rakstiski savus personas datus un citu sensitīvu informāciju!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI