“Franču grupa” bija intelektuāļi, kurus vienoja interese par Rietumeiropas, īpaši franču, literatūru un mākslu, un kuri pēckara periodā pulcējās literārās pēcpusdienās aktieru Irīnas un Arnolda Stubauu dzīvoklī Rīgā, Dzirnavu ielā 70. Grupas dalībniekus apcietināja 1950.-1951. gadā, apsūdzot “dzimtenes nodevībā”.
Vizītes laikā Okupācijas muzejā prezidents iepazinās ar muzeja krājumā esošajiem “franču grupas” dalībnieku piemiņas priekšmetiem - dzejnieces Elzas Stērstes ieslodzījuma laikā Taišetā darinātajiem izšuvumiem un tamborējumiem, tulkotājas Mirdzas Ersas Rīgas Centrālcietumā veiktajiem dzejas pierakstiem un mākslinieka Kurta Fridrihsona akvareļiem, kas radīti ieslodzījuma laikā Omskas apgabalā. Muzejs Francijas prezidentam dāvināja vienu no K. Fridrihsona akvareļu kopijām.
Pateicoties Francijas Republikas vēstniecības Latvijā un Francijas institūta Latvijā iniciatīvai, vizītes dienā muzejs saņēma vērtīgu dāvinājumu no “franču grupas” dalībnieces Ievas Lases meitas Ievas Andersones – Ievas Lases (dzim. Birgere) saraksti ar vīru Eiženu Lasi, ielūgumus un fotogrāfijas no 1993. gada svinīgās ceremonijas, kad Ievai Lasei un Mirdzai Ersai tika pasniegti Francijas Republikas ordeņi “Par nopelniem literatūrā un mākslā”, kā arī Ievai Lasei piederējušo Krustpils tautastērpu, kuru viņa iegādājās 30. gados sava izlaiduma svinībām Rīgas 2. ģimnāzijā.
Tautastērpa blūzei izšuvumus darinājusi pati Ieva Lase. Ieslodzījuma laikā tautastērpu saglabājusi Ievas māte Marija Ilze Birgere savā dzīvoklī Rīgā un to lietojusi Ieva Andersone, svinot Jāņus un kā klausītāja piedaloties dziesmusvētkos.