DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība
1
1

VSAA izmaksājis pirmās piemaksas pie dīkstāves pabalsta par apgādībā esošu bērnu

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) otrdien, 14.aprīlī, izmaksājusi piemaksas pie dīkstāves pabalsta pirmajām 154 personām, kuru apgādībā ir  bērni.

Piemaksu pie dīkstāves pabalsta 50 eiro apmērā mēnesī par katru apgādībā esošu bērnu VSAA piešķir bez personas iesnieguma, pamatojoties uz informāciju, ko saņem no VID par izmaksātajiem dīkstāves pabalstiem, un ņemot vērā pabalsta saņēmēja tiesības šajā periodā izmantot iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu par apgādībā esošu bērnu.

Piemaksu pie dīkstāves pabalsta VSAA pārskaita uz saņēmēja kontu, kurā VID pārskaitījis dīkstāves pabalstu.

Piemaksas apmēru VSAA noteiks proporcionāli dienu skaitam, par kurām ir tiesības saņemt piemaksu

1.piemērs: Personai VID piešķīris dīkstāves pabalstu par periodu no 1.aprīļa līdz 30.aprīlim. No 3.aprīļa personas apgādībā reģistrēti divi nepilngadīgi bērni. Piemaksu pie dīkstāves pabalsta piešķirs par periodu no 3.aprīļa līdz 30.aprīlim un to aprēķinās, nosakot piemaksas apmēru 50 eiro par katru bērnu, kopsummā par diviem bērniem 100 eiro, ņemot vērā periodu 28 dienas (aprēķins: 100 eiro / 30 dienas) x 28 dienas  = 93,33 eiro.

2.piemērs: Personai VID piešķīris dīkstāves pabalstu par periodu no 12.marta līdz 31. martam Šajā periodā personas apgādibā reģistrēts viens bērns. Piemaksu pie dīkstāves pabalsta piešķirs par periodu no 12.marta līdz  31.martam un to aprēķinās, ņemot vērā piemaksas apmēru 50 eiro par bērnu un periodu 20 dienas ( aprēķins: 50 eiro / 31 dienas) x 20 dienas  = 32,26. eiro.

Piemaksu VSAA izmaksās par periodu, par kuru piešķirts dīkstāves pabalsts.  

Piemērs: Personai VID piešķīris dīkstāves pabalstu  par periodu no 1.aprīļa līdz 30.aprīlimPersonas apgādībā reģistrēts viens bērns. VSAA piemaksu pie dīkstāves pabalsta izmaksās no 1.aprīļa līdz 30.aprīlim 

Piemaksas izmaksu VSAA pārtrauks, ja bērns vairs nav pabalsta saņēmēja apgādībā

Piemērs: Personai VID piešķīris dīkstāves pabalstu  par periodu no 1.aprīļa līdz 30.aprīlim. No 16.aprīļa personai vairs nav tiesību saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu, jo bērns sasniedzis pilngadību un nemācās. VSAA piemaksu pie dīkstāves pabalsta piešķir un izmaksās par periodu no 1.aprīļa līdz 16.aprīlim.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

Līdz 7. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

 

 

Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU