DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Projekta „LIFE Ekosistēmu pakalpojumi” īstenošana noslēgusies

Izstrādātas rekomendācijas un Rīkkopa ekosistēmu pakalpojumu pieejas izmantošanai attīstības plānošanā.

Pirmo reizi Latvijas piekrastes ekosistēmā projekta pilotteritorijās Saulkrastos un Jaunķemeros veikta Latvijas situācijai unikāla dabas vērtību apzināšana un novērtēšana pēc ekosistēmu pakalpojumu pieejas. Ekosistēmu pakalpojumu novērtēšanas procesā izmantota Eiropas pieredze un piesaistīto Latvijas ekspertu izstrādātā metodika, kas aptver ekosistēmu pakalpojumu biofizikālo novērtēšanu un kartēšanu.

Lai noteiktu ekosistēmu pakalpojumu monetāro vērtību, veikts ekosistēmu pakalpojumu ekonomiskais novērtējums. Iegūtās vērtības izmantotas, lai novērtētu Saulkrastu un Jaunķemeru pilotteritoriju attīstības scenāriju ieguvumus un potenciālos zaudējumus. Saulkrastu pilotteritorijā, balstoties uz novērtējuma rezultātiem, izveidota jauna vides izglītības un izziņas vieta - dabas dizaina parks „Baltā kāpa - Saulkrasti”. Parku veido izglītojoši, ilgtspējīgi un funkcionāli vides dizaina objekti, informācijas stendi, norādes un citi elementi apmeklētāju plūsmas regulēšanai un vides izglītībai.

Projekta ietvaros sagatavotas rekomendācijas teritoriju attīstības un dabas aizsardzības plānotājiem ekosistēmu pakalpojumu pieejas integrēšanai plānošanā. Projekta rezultāti iestrādāti praktiski lietojamā Rīkkopā, kas ir atbalsta instruments ekosistēmu pakalpojumu pieejas izmantošanai Latvijā.

Projekta rezultāti ir nozīmīgs praktisks pienesums ekosistēmu pakalpojumu pieejas attīstībai Latvijā. Balstoties uz projektā gūto pieredzi, Latvijas plānošanas un dabas aizsardzības speciālistiem tiek dota iespēja arvien plašāk praksē ieviest ilgtspējīgas attīstības un sabalansētas dabas aizsardzības plānošanu.

Aicinām iepazīties ar projekta pārskata ziņojumu.

Vairāk informācijas: https://ekosistemas.daba.gov.lv/public/lat/

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU