Par Latvijas valsts militārās kartogrāfijas sākumu var uzskatīt 1919. gada jūliju, kad tika izveidota Latvijas armijas Virspavēlnieka štāba Operatīvās daļas Topogrāfijas nodaļa, kuras pamatuzdevums bija nodrošināt Latvijas armiju ar kartēm. 1921. gadā to pārveidoja par Galvenā štāba Ģeodēzijas-topogrāfijas daļu. Tagad šo darbu turpina Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra, kas kartes sagatavo arī civilām vajadzībām.
Atzīmējot Latvijas valsts militārās kartogrāfijas simtgadi, izstādē plaši skatāmas starpkaru periodā un arī pēc valsts neatkarības atjaunošanas sagatavotās Latvijas armijas militārās kartes. Eksponātu vidū ir arī senākās Rīgas apkārtnes kartes, uz Vācijas armijas kartes nodrukātās pirmās Latvijas valsts pastmarkas, uz auduma iespiesta ASV Gaisa spēku aeronavigācijas karte, Latvijas PSR Civilās aizsardzības štāba krājuma karte ar iezīmētām potenciālajām radiācijas zonām ap lielākajām pilsētām atomuzbrukuma gadījumā. Ieskatu topogrāfisko karšu tapšanā sniegs vēsturiskie ģeodēziskie instrumenti.
Izstādē iekļauti materiāli no LNB krājuma, Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras, Rīgas Tehniskās universitātes Ģeomātikas katedras, Latvijas Universitātes Ģeomorfoloģijas un ģeomātikas katedras un Pētera Zariņa privātkolekcijas.
Izstāde tapusi Valsts pētījumu programmas “Dokumentārā mantojuma izpētes nozīme, veidojot sinerģijas starp pētniecību un sabiedrību” ietvaros.