DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Atvērta reģistrācija Baltijas digitālo humanitāro zinātņu vasaras skolai

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Aicinām pieteikties mācībām Baltijas digitālo humanitāro zinātņu vasaras skolā: ziņu datu analīzes pamati (Baltic Summer School of Digital Humanities: Essentials of News Data Mining), kas norisināsies 2022. gada 26.–29. jūlijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Baltijas digitālo humanitāro zinātņu vasaras skola ir starptautiska intensīva tālākizglītības programma, kas sniedz iespēju  humanitāro un sociālo zinātņu pētniekiem, pasniedzējiem un studentiem, kā arī arhīvu, bibliotēku un muzeju profesionāļiem apgūt dažādas digitālās pētniecības prasmes – sākot ar iemaņām, kas nepieciešamas darbam ar digitāliem datiem līdz pētniecības rezultātu vizualizācijas prasmēm.

2022. gadā skola tiek rīkota jau ceturto reizi un tajā, kā ierasts, būs iespējams apgūt datu analīzes un vizualizācijas pamatus, strādājot ar programmēšanas valodām Python un R, kā arī tīmekļa datu vākšanas iemaņas. Viens no šī gada īpašajiem fokusiem ir ziņu datu, īpaši digitalizēto laikrakstu, analīze. 26. un 27. jūlijā ar lekcijām uzstāsies divi nozīmīgi vēsturisko laikrakstu digitālās pētniecības jomas pētnieki – Martins Dīrings (Luksemburgas universitāte) un Jani Marjanens (Helsinku universitāte). Pilna programma aplūkojama vietnē Digitālās humanitārās zinātnes Latvijā.

Šogad skola tiek organizēta kā hibrīds pasākums gan klātienē, gan attālināti, ir iespējams pieteikties arī atsevišķām darbnīcām un lekcijām. Dalība ir bez maksas. Darba valoda – angļu.

25. jūlijā latviešu auditorijai būs iespēja pievienoties satelītpasākumam “Korpusu analīze NoSketch platformā”. Nodarbības ietvaros dalībnieki tiks iepazīstināti ar topošo Latviešu senākās prozas korpusu un daiļliteratūras tekstu analīzes iespējām, kuras piedāvā korpusu analīzes rīki.

Reģistrācija vasaras skolai un satelīpasākumam: http://www.digitalhumanities.lv/bssdh/2022/registration/

Baltijas digitālo humanitāro zinātņu vasaras skola tiek rīkota, sadarbojoties Latvijas Nacionālajai bibliotēkai (LNB), Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūtam (LU LFMI) un Latvijas Universitātei (LU). Programmas atbalstītāji – Valsts pētījumu programmas projekts “Humanitāro zinātņu digitālie resursi: integrācija un attīstība” (Nr. VPP-IZM-DH-2020/1-0001).

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU