DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. janvārī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Jau 22. reizi apbalvotas labākās jaunrades dejas

Publicēts pirms 5 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

2020. gada 25. janvārī Ogres Kultūras centrā noslēdzās XXII Jaunrades deju konkurss. Finālā 19 horeogrāfi skatītāju un žūrijas vērtējumam nodeva 41 deju, kuru izdejoja 26 kolektīvi. Visvairāk apbalvojumu – par 3 dejām saņēma Jānis Ērglis.

Pēc krāšņā koncerta, konkursa dalībniekus un skatītājus uzrunāja Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte: "Nupat klajā nācis Latviešu skatuviskās dejas zelta fonds, kas ietver daudzu gadu desmitu laikā slīpētas uz atzītas skatuviskās tautas dejas horeogrāfijas. Jaunrades deju konkurss ir pirmais solis ceļā uz šo zelta izlasi. Lai katram horeogrāfam izdodas sasniegt slavas mirkli – gan savu deju redzēt Dejas zelta fondā, gan piedzīvot to laimīgo brīdi, kad viņa deja tiek izpildīta Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos."

Centra deju eksperte Maruta Alpa, sveicot godalgoto deju horeogrāfus, uzsvēra: "Tas, ko jūs darāt un ik gadu sasniedzat, dodot skatītājiem un dejotājiem, tas ir kaut kas ļoti īpašs, ļoti vajadzīgs mūsu valstij un mums visiem kopumā. Milzīgs paldies par jūsu radošumu un vēlēšanos visiem uzmirdzēt! Katra no šīm dejām noteikti atradīs vietu uz skatuves Latvijā un ārpus tās".

Kategorijā “Latviešu tautas deju un rotaļdeju apdares” 2. vietu ieguva Ilmāra Dreļa deja “Balabaska”, 1. un 3. vietu žūrija izlēma nepiešķirt.

Kategorijā “Latviešu skatuviskā deja” (veidotas izmantojot latviešu folkloras horeogrāfisko un muzikālo materiālu vai tā elementus) 3. vietu ieguva Dagmāra Bārbale par divām dejām - “Tautiņas aizveda vērpājiņu”, “Uz Kurzemi” un Jānis Ērglis par deju “Visi ceļi guņiem pilni”.

2. vieta piešķirta Ilmāram Dreļam par deju “Aulejas klezmers”, Jānim Purviņam par deju “ Es saviju vainadziņu” un Taigai Ludboržai par deju “Aiz vīriņa laba dzīve”.

1. vietu ieguva Agris Daņiļēvičs par deju “Neviens mīļi tā nebrauca” un Jānis Ērglis par dejām  “Buobu dancis” un “Uz Daugavas es dzīvoju”.

Skatītāju simpātiju balvu ieguva Reinis Rešetins ar deju "Zem tupeles nedzīvoš". Pilns konkursa laureātu saraksts atrodams Latvijas Nacionālā kultūras centra mājas lapā.

XXI Jaunrades konkursa finālu vērtēja: horeogrāfe, profesore, Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku Goda virsvadītāja Rita Spalva, Latvijas Kultūras akadēmijas profesore Gunta Bāliņa, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētā profesore, horeogrāfijas katedras vadītāja Zita Errsa, teātra horeogrāfs Alberts Kivlenieks, Latvijas Universitātes Tautas deju ansambļa “Dancis” mākslinieciskais vadītājs, dejas nozares konsultatīvās padomes loceklis, Jelgavas un Rīgas deju kolektīvu virsvadītājs Rolands Juraševskis, horeogrāfe, dejas nozares konsultatīvās padomes locekle, Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku mākslinieciskās padomes locekle Santa Laurinoviča un horeogrāfe, Alūksnes deju apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja Lāsma Skutāne.

Ikgadējais Jaunrades deju konkurss ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem latviešu skatuviskās dejas nozarē, kas ļauj regulāri papildināt Latvijas deju kolektīvu repertuāru ar jaunām un augstvērtīgām horeogrāfijām un nodrošina Dziesmu un deju svētku tradīcijas attīstību. XXII Jaunrades deju konkursa pirmā kārta norisinājās 2019. gada nogalē Mālpilī un Slampē, tajā žūrija izvērtēja konkursa vēsturē lielāko pieteikumu skaitu - 84 jaunas dejas, ko radījuši 37 autori.

Konkursa finālu rīkoja Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Ogres novada domi un Ogres novada kultūras centru. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI