DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. janvārī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

2019. gadā turpinājies vilciena pasažieru skaita pieaugums, sasniedzot 18.45 miljonus

AS “Pasažieru vilciens” 2019. gadā kopumā ir pārvadājusi 18.45 miljonus pasažieru, kas ir par 2.05% vairāk nekā 2018. gadā. Pasažieru skaits ir pieaudzis gandrīz visās vilcienu līnijās gan elektrovilcienu, gan dīzeļvilcienu maršrutos. Taču būtiskākais pasažieru skaita pieaugums aizvadītajā gadā ir bijis Liepājas virzienā pēc divu papildu vilcienu reisu ieviešanas nedēļas nogalēs un Valgas līnijā pēc Cēsu ekspreša ieviešanas darbadienās.

No piecām pasažieru vilcienu līnijām joprojām pieprasītākā ir Tukuma līnija, kur 2019. gada 12 mēnešos ir veikti 6.58 miljoni braucienu. Šī līnija ir vienīgā, kurā pērn ir bijis neliels pārvadāto pasažieru apjoma samazinājums – Tukuma līnijā ir veikti par 1.3% mazāk braucienu nekā gadu iepriekš. Savukārt Aizkraukles līnijā ar elektrovilcienu ir braukuši 4.60 miljoni pasažieru (pieaugums par 2.6%), Jelgavas līnijā – 3,09 miljoni pasažieru (pieaugums 5,1%), bet Skultes līnijā - 2.34 miljoni pasažieru (pieaugums 2,7%).

Starp dīzeļvilcienu maršrutiem visbiežāk izmantotā līnija un vienlaikus arī viens no būtiskākajiem pasažieru apjoma pieaugumiem pagājušajā gadā bija Valgas līnijā. Šajā virzienā 2019. gada 12 mēnešos iedzīvotāji ar vilcienu ir pārvietojušies 1.02 miljonus reižu, kas ir par 11.5% vairāk nekā 2018. gadā. Šāds pieaugums ir skaidrojams ar pērnā gada jūnijā ieviesto ekspress reisu maršrutā Cēsis-Rīga-Cēsis, kas decembra sākumā tika pagarināts līdz Valmierai. Savukārt Liepājas virzienā 2019. gadā ir pārvadāti 34 424 pasažieru, kas ir par 15% vairāk nekā iepriekšējā gada laikā. No 8. decembra šajā virzienā vilcienu kustības saraksts tika papildināts ar diviem vilcienu reisiem - maršrutā Liepāja-Rīga tika norīkots vilciens sestdienās un maršrutā Rīga-Liepāja - vilciens svētdienās.

Kopumā pasažieri ar vilcienu 2019. gadā ir mērojuši 602.7 miljonus kilometru, tas nozīmē, ka vidēji viens brauciens vilcienā ir bijis 32.7 kilometrus garš. Visaktīvāk iedzīvotāji vilcienu ir izmantojuši augustā, kad pārvadāti 1.82 miljoni pasažieru.

Visiecienītākais vilcienu biļešu veids, tāpat kā iepriekšējos gados, arī 2019. gadā bija vienreizējā biļete, šo biļešu veidu braucienam vilcienā ir izvēlējušies 67% pasažieru. Pārējie 33% braucienam ir izmantojuši kādu no piedāvātajiem abonementa biļešu veidiem.

Lai mudinātu pasažierus vēl aktīvāk izmantot iespēju vilcienu biļetes iegādāties elektroniski, visām vilcienu biļetēm, kuras tiek iegādātas internetā un mobilajās lietotnēs, sākot no 2019. gada 20. augusta tiek piemērota atlaide. “Pasažieru vilciena” klienti šo iespēju novērtē, un elektroniski iegādāto biļešu skaits ir ievērojami pieaudzis. 2019. gadā elektroniski iegādāto biļešu skaits ir sasniedzis 2.28 miljonus, un 2019. gada decembrī jau 28% no kopējā pārdoto vienreizējo biļešu apjoma tiek iegādātas elektroniski (2018. gada decembrī – 13,5%).

“Pasažieru vilciena” maršrutu kopējais garums ir 981 kilometrs, no kuriem 249 kilometri ir elektrovilcienu maršruti. Pasažieru pārvadājumu nodrošināšanai ikdienā tiek izmantoti 23 elektrovilcienu sastāvi un 18 dīzeļvilcienu sastāvi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU