DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. septembrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma

S. Osipova un A. Laviņš piedalīsies gadskārtējā Eiropas tiesību institūta konferencē Vīnē

Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietniece Sanita Osipova un Satversmes tiesas tiesnesis Aldis Laviņš no 4. līdz 6.septembrim piedalīsies gadskārtējā Eiropas tiesību institūta (European Law Institute – ELI) konferencē Vīnē.

Tās laikā tiesnešiem būs iespēja iepazīties ar Eiropas Savienības tiesību jaunumiem dažādās jomās, tomēr viena no galvenajām sarunu tēmām būs tehnoloģiju tiesību attīstības jautājumi:  kā izmantot Mākslīgo Intelektu administrācijas procesā, kā pielietot blokķēdes un gudros līgumus, kā tehnoloģijas ietekmē citas tiesību jomas un to attīstību.

Eiropas tiesību institūts ir dibināts 2011. gadā, lai apvienotu Eiropas juridisko profesiju pārstāvjus un institūcijas ar mērķi uzlabot Eiropas Savienības tiesību kvalitāti. Tā darbības principi ir balstīti uz izpēti un praktisku ieteikumu izstrādi Eiropas tiesību attīstības un integrācijas kontekstā. Gadu gaitā tas ir kļuvis par nozīmīgu forumu  gan juridiskās domas attīstībai, gan kontaktu dibināšanai.

2019. gada janvārī pēc Eiropas Tiesību institūta uzaicinājuma Latvijas Republikas Satversmes tiesa ir kļuvusi par tā institucionālo novērotāju (Institutional Observer).  Līdz ar šī statusa iegūšantiek nodrošināta iespēja izmantot institūta saziņas tīklu, operatīvi piekļūt aktuālajai informācijai Eiropas tiesību jomā un sazināties ar ikvienu institūta pārstāvi.Plašāka informācija par Eiropas Tiesību institūtu ir pieejama šeit: https://www.europeanlawinstitute.eu/about-the-eli/

Konferences programma pieejama šeit.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU