DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. janvārī, 2019
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Norvēģija paplašina investīcijas un ražošanu Saldus novadā

Piektdien, 18. janvārī, Saldus novadā svinīgā ceremonijā, piedaloties Norvēģijas vēstniekam Kristianam Ēdegoram un Norvēģijas tirdzniecības kameras Latvijā pārstāvjiem, tika atklātas divas norvēģiem piederošu uzņēmumu Karlsberg un Plast-Tech ražotnes, padarot norvēģus par lielākajiem investoriem šajā apkaimē.

“Esam gandarīti redzēt, ka norvēģi ir kļuvuši par lielākajiem ārvalstu investoriem Saldus novadā, attīstot efektīvu augstas pievienotās vērtības ražošanu jūrniecības, metālapstrādes, stikla šķiedras izstrādājumu, dizaina iepakojumu un citās jomās,” norāda Norvēģijas Tirdzniecības kameras Latvijā valdes priekšsēdis Alfs Ēriks Lundgrēns.

Kopskaitā Saldus apkaimē reģistrēti 20 norvēģu īpašniekiem piederoši uzņēmumi. Saskaņā ar Lursoft datubāzē pieejamo informāciju, 2017. gadā šajos uzņēmumos bija nodarbinātas vairāk nekā 260 personas. Šo uzņēmumu kopējais gada apgrozījums 2017. gadā pārsniedza 28 miljonus EUR.

„Norvēģija ir nozīmīgs investors Latvijā. Norvēģu uzņēmumi aktīvi darbojas Latvijā jau kopš 1990. gadu sākuma. Mēs lepojamies ar norvēģiem piederošo uzņēmumu klāsteri Saldū, daudzi no kuriem nāk no Rietumu Norvēģijas. Tie nodrošina nozīmīgu ieguldījumu reģiona nodarbinātībā, labklājībā un ekonomikā,“ Karlsberg atklāšanā sacīja Norvēģijas vēstnieks Kristians Ēdegors .

1950. gados Norvēģijā dibinātais uzņēmums Karsberg Saldus apkaimē darbojas kopš 2002. gada. Uzņēmums, kurā šobrīd strādā 30 darbinieki, ražo nestandarta mapes, produktu iepakojumu, materiālu paraugus un paraugu iepakojumu, vides reklāmas, kā arī veido veikalu studiju iekārtojumu. Uzņēmumā atsevišķi darbojas grafiskā darba nodaļa, kas nodrošina dizaina izstrādi un projektu vadību no idejas līdz realizācijai. Karlsberg apgrozījums 2018. gadā sasniedza 1,9 miljonu eiro, kas ir gandrīz divtik daudz salīdzinājumā ar gadu iepriekš. “Jaunas ražotnes atvēršana ļaus nodrošināt mūsdienīgus darba apstākļus darbiniekiem, uzlabos iekšējo loģistiku, cels uzņēmuma produktivitāti un ļaus apkalpot plašāku pasūtījumu apjomu,” ražotnes atklāšanas dienā skaidroja uzņēmuma īpašnieks, norvēģis Odd Ēriks Maroe (Odd-Eriks Marø). Nākamgad uzņēmums cer audzēt apgrozījumu vēl par 30%.

Savukārt Saldus pagastā bāzētais Plast-Tech uzņēmums specializējas dažādu stikla šķiedras produktu ražošanā. “Lūkojoties pēc zemāku izmaksu valstīm, mēs nonācām Latvijā 2000. gadā. Latvija bija labs risinājums biznesa uzsākšanai, jo atrodas tuvu Skandināvijas valstīm. Mūsu izvēli par labu Saldum noteica piemērotu īres telpu pieejamība un laba loģistika,” skaidro uzņēmuma īpašnieks Rūne Nīlsens (Rune Nilsen). Ražošanas telpu paplašināšana ļaušot uzņēmumam, kurā šobrīd strādā 21 darbinieks, dubultot nodarbināto skaitu. Lai arī ieguldītās investīcijas sevi vēl nav atpelnījušas, uzņēmējs pauž, ka nākotne rādās spoža. 2017. gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedza gandrīz 600 tūkstošus eiro un piedzīvoja ievērojamu lēcienu 2018. gadā. Uzņēmējs prognozē, ka, atverot jaunās ražošanas telpas un paplašinot ražošanu, 2019. gadā apgrozījums sasniegs 3,4 miljonus eiro. Plast-Tech klientu lokā ir tādi Norvēģijas uzņēmumi kā pasaulē vadošais sniega tīrīšanas iekārtu ražotājs Overaasen AS, Hansen Protection, OFS Norway un Eco Bait.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU