DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. maijā, 2017
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma

Prokuratūra pie kriminālatbildības saukusi Valsts policijas darbinieku par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, nodarot vīrietim tīšus miesas bojājumus

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
2017. gada aprīļa beigās Rīgas rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu valsts amatpersonas apsūdzībā pēc Krimināllikuma 317. panta otrās daļas.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, 2015. gada pirmajā pusē valsts amatpersona, veicot dienesta pilnvaras, apturēja automašīnu, lūdzot tās vadītājam veikt alkohola ietekmes pārbaudi un uzrādīt dokumentus.

Savukārt automašīnas vadītājs Valsts policijas darbiniekam lūdza nosaukt savu vārdu, uzvārdu un ieņemamo amatu. Amatpersona to neizdarīja. Aizvainojoši atbildējusi autovadītājam, apsūdzētā persona, pārsniedzot dienesta pilnvaras, tīši pielietoja pret autovadītāju vardarbību, iesitot ar dūri pa cietušā seju, izvelkot viņu ārā no automašīnas turpināja pielietot vardarbību. Pēc kā autovadītājam paziņoja par viņa aizturēšanu, nepaskaidrojot tās iemeslus.

Apsūdzētā persona pret cietušo turpināja pielietot vardarbību. Pēc kā, pamatojoties uz apsūdzētās personas ziņojumu par ļaunprātīgu nepakļaušanos viņa likumīgajām prasībām uzrādīt autovadītāja apliecību un veikt alkohola pārbaudi, mēģinot aizbraukt no notikuma vietas, apsūdzētā persona ar citu personu palīdzību autovadītāju aizturēja.

Cietušais tika nogādāts policijas iecirknī.

Valsts amatpersonas darbību rezultātā autovadītājam nodarīti viegli miesas bojājumi.

Krimināllieta nodota izskatīšanai Rīgas rajona tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Kristīne Sutugina
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU