DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. februārī, 2017
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Ārlietu ministrijas darbinieku „ēnas” iejūtas diplomāta profesijā

Publicēts pirms 7 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Ārlietu ministrija

15. februārī Ārlietu ministrija piedalījās ikgadējā karjeras izglītības akcijā “Ēnu diena 2017”. Šogad skolēniem bija iespēja “ēnot” ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, parlamentāro sekretāri Zandu Kalniņu-Lukaševicu, Plānošanas grupas, Valsts protokola, Konsulārā departamenta, Komunikācijas direkcijas, Attīstības sadarbības politikas nodaļas, Ārlietu dienesta vēstures un diplomātisko dokumentu nodaļas diplomātus, kā arī diplomātus Latvijas vēstniecībās ārvalstīs – ASV, Francijā, Nīderlandē, Somijā, Vācijā un Ukrainā. Diplomātu gaitām sekoja 37 “ēnas” no saņemtajiem 68 interesentu pieteikumiem.

Ministrijas "ēnas" uzrunāja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs: "Mūsu darbā saplūst ļoti plašs jautājumu loks, tāpēc zināšanām jābūt gan politoloģijā, gan jurisprudencē, gan starptautiskajās attiecības, gan ķīmijā. Ārlietu dienestā cilvēki var veidot savu karjeru, strādājot ar valstu divpusējām attiecībām, palīdzot ārvalstīs nelaimē nonākušajiem Latvijas valstspiederīgajiem, veicinot ekonomisko izaugsmi un stiprinot nacionālo drošību starptautiskajā vidē."

Ar diplomāta profesiju un karjeras iespējām Ārlietu ministrijā skolēnus iepazīstināja Personāla departamenta direktore Laura Mežecka. Viņa pastāstīja, ka jauniešiem, kas vēlas kļūt par diplomātiem, ir labi jāpārzina Latvijas politika, norises citās valstīs un starptautiskajās organizācijās. Potenciālajiem pretendentiem nozīmīga ir arī viņu motivācija, kā arī svešvalodu zināšanas. Mūsdienās īpaši tiek novērtētas retāk sastopamu valodu – arābu, japāņu vai ķīniešu valodas – prasmes. Tomēr galvenais – ir jābūt vēlmei sevi pilnveidot un mācīties visas dzīves garumā.

Iepazīstot ārlietu dienesta ikdienas darba specifiku, parlamentārās sekretāres Z. Kalniņas-Lukaševicas "ēnām" bija iespēja sekot līdzi arī Ārlietu komisijas sēdes norisei Saeimā.

Līdztekus "ēnošanai" skolēni apskatīja ministrijas ēku, iepazina tās vēsturi un uzzināja daudz interesantu vēstures faktu, kā arī saņēma informāciju par ārlietu dienesta izveidi.

Tāpat "Ēnu dienas" dalībnieki piedalās balvu pasniegšanas pasākumā, kurā Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa apbalvo Ārlietu ministrijas zināšanu testa Ceļo droši’’ izlozes uzvarētājus. Testa prezentācija un balvu izloze notika starptautiskās tūrisma izstādes "Balttour 2017’’ laikā Rīgā no 3. līdz 5. februārim.

Ārlietu ministrijā ēnu dienas pasākumos piedalījās skolēni no Aizkraukles novada vidusskolas, Daugavpils 12. vidusskolas, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas, Dundagas vidusskolas, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas, Ogres 1. vidusskolas, Ogres Valsts ģimnāzijas, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas, Pļaviņu novada ģimnāzijas, Rīgas 94. vidusskolas, Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas, Rīgas Purvciema vidusskolas, Rīgas 19. vidusskolas, Rīgas Klasiskā ģimnāzijas un Valmieras Valsts ģimnāzijas.

"Ēnu dienas" mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām un specifiku, lai jauniešiem palīdzētu izdarīt karjeras izvēli un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Šī ir programma, kas jau 15 gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, "Ēnu diena" sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Foto: https://www.flickr.com/photos/latvianmfa/32759108812/

Komunikācijas grupa

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI