DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. decembrī, 2016
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Ilze Viņķele: jāpārskata budžeta vietu sadales princips

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
„Valsts finansēto studiju vietu sadalei neapšaubāmi jāatbilst tautsaimniecības prasībām, taču mēs nedrīkstam balstīties vien uz vēsturisko principu. Budžeta vietu skaitam jākalpo arī kā stimulam un apbalvojumam par augstskolas piedāvāto studiju kvalitāti,” otrdien, 6.decembrī, pēc sēdes uzsvēra Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ilze Viņķele.

Izglītības komisijas deputāti šodien sēdē skaidri pārliecinājās par augošo netaisnības izjūtu daudzu studējošo un augstskolu pārstāvju vidū jautājumā par budžeta vietu sadali, sevišķi sociālo zinātņu jomā, sacīja I.Viņķele. Viņa uzsvēra, ka Rīgas Stradiņu universitātes Studējošo pašpārvaldes rosinātais jautājums iezīmē problēmas valsts finansēto studiju vietu skaita sadales principā, ko nepieciešams pārskatīt, lai nodrošinātu ciešāku sasaisti ar studiju kvalitāti.

Deputāti mudināja Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) aktīvi turpināt darbu pie pilotprojekta, kas paredz budžeta studiju vietu piešķiršanā lielāku uzmanību pievērst kvalitātes kritērijiem. IZM aicināta pilnveidot projektu, izvērtējot Augstākās izglītības padomes priekšlikumus, lai jau nākamajā mācību gadā varētu ieviest pilotprojektu, kas paredz desmit procentus no sociālo zinātņu budžeta vietām piešķirt pēc kvalitātes kritērijiem.

Kā sēdē informēja IZM pārstāvji, no valsts budžeta finansēto studiju vietu piešķiršanā ņemti vērā tādi punkti kā atbilstība tautsaimniecības vajadzībām, augstskolu stratēģiskās specializācijas princips, kā arī valsts budžeta līdzekļu efektīva ieguldījuma princips, proti, budžeta finansējums piešķirts programmām ar minimālo kopējo studējošo skaitu (maģistra programmās vismaz 15 studējošie, bakalaura – 30).

Kā vēsta deputātiem sēdē izklāstītie IZM dati, 2016.gadā Rīgas Stradiņu universitātei sociālo zinātņu, komerczinātņu un tiesību jomas programmās kopā ir sešas budžeta vietas. Lielākais budžeta vietu skaits šai izglītības grupā ir Latvijas Universitātei – 1120, tai seko Rīgas Tehniskā universitāte ar 451 vietu un Latvijas Lauksaimniecības universitāte ar 306 budžeta vietām.

Mērķtiecīgi strādāts pie budžetu vietu skaita palielināšanas tā dēvētajām STEM – dabaszinātņu, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas - studiju programmām, deputātiem norādīja IZM pārstāvji. Arī 2017.gadā esošā budžeta ietvaros paredzētas pakāpeniskas izmaiņas par labu STEM studiju vietām, saglabājot kopējo budžeta vietu skaitu valstī.

Saeimas Preses dienests

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU