Teicienu par to, ka nevajag zāģēt zaru, uz kura pats sēdi, var attiecināt uz atkritumu šķirošanu. Piemājas konteinerā izmesti bīstamie atkritumi ne tikai saindē un piesārņo…
Atkritumu šķirošana ir strukturēta sistēma, kas, lai gan var likties kā galvas mežģis, tomēr ir vienkārša. Tiesa, jāievēro vairāki noteikumi. Šajā skaidrojumā par to, kā…
Lai cik liels būtu dzīvokļa remonts – nojaukta starpsiena un paplašināta viesistaba vai tikai nomainīti logi un durvis, būvgružu rašanās ir neizbēgama. Attiecīgi rodas jautājums…
Sadzīves atkritumi ir neatņemama un likumsakarīga ikdienas sastāvdaļa, kas nenovēršami rodas, lai kādi arī būtu cilvēku ienākumi un preču patēriņa daudzums. Tas, ko var darīt…
Liela daļa iedzīvotāju joprojām nezina, ko darīt ar neizlietotiem, nederīgiem medikamentiem vai zālēm, kurām beidzies derīguma termiņš, tāpēc bieži vien tos izmet atkritumos…
Lai gan valstī nav vienotas kārtības, kā nodot nederīgos medikamentus, iedzīvotāji var izrādīt savas rūpes par vidi un nevērtīgās medicīniskās preces tomēr nemest atkritumos…
Ar katru gadu sadzīves atkritumu daudzums pieaug. Tos apglabā atkritumu poligonos, taču minētais process videi ir kaitīgs. Līdz ar to ir nepieciešama atkritumu šķirošana un pārstrāde,…
Daudzi, sevišķi „zaļi” domājošie Latvijas iedzīvotāji, izvēlas informāciju iegūt internetā, nevis drukātajā presē. Neskatoties uz to, papīra apjoms, kas veidojas no reklāmas…
Rudeņos iedzīvotājiem nereti aktuāls ir jautājums par atbrīvošanos no savāktajām koku lapām. Arī ievāktā rudens raža nereti ir pārāk liela pašpatēriņam, un tiek meklēti…
Stārķis, kas sapinies plastmasas iepirkumu maisiņā, jūras bruņurupuči, kas apēduši sīkos plastmasas gabaliņus – tie ir tikai daži no piemēriem, kā cilvēks ar savu darbību…
Domājot par savas darbības neatgriezenisko ietekmi uz dabu, arvien biežāk cilvēki izvēlas mainīt savus ikdienas paradumus, piemēram, lai neradītu daudz plastmasas atkritumu, vienreizējas…
Latvija salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm ir viena no bagātākajām ar mežiem. Vietējos mežos ik gadu atpūšas gandrīz trīs ceturtdaļas valsts iedzīvotāju. Ir atpūtnieki,…
Jau kopš 2006. gada 1. jūlija tiek veidots un uzturēts elektronisko un elektrisko iekārtu (EEI) reģistrs, kurā jāreģistrējas visiem EEI ražotājiem (tajā skaitā arī ievedējiem).…
Bīstamos atkritumus ir aizliegts sajaukt kopā ar sadzīves atkritumiem, kā arī to apsaimniekošanai un apglabāšanai ir izvirzītas stingrākas prasības. Tos vajag šķirot, jo bīstamo…
Atbrīvoties no atkritumiem drīkst tikai tam paredzētās vietās. Diemžēl iedzīvotāji, lai nemaksātu par atkritumu apsaimniekošanu, mēdz izveidot nelegālas izgāztuves. Savukārt…
Baterijas, akumulatori, šķīdinātāji, bīstamus komponentus saturoši elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumi ir klasificēti kā bīstamie atkritumi. Tos ir aizliegts sajaukt…
Pārtikas uzņēmumiem, arī veikaliem, jāzina, kā rīkoties ar nederīgu pārtiku jeb tā dēvēto agrāko pārtiku.
Ir īpašs normatīvais akts – MK noteikumi, kas nosaka kārtību, kā tiek veikta samaksa par daudzdzīvokļu mājas uzturēšanai nepieciešamajiem siltumenerģijas, ūdensapgādes,…