Kopš pastāv iespēja savu dzīvesvietu deklarēt elektroniski, iedzīvotāji šo pakalpojumu izvēlas arvien biežāk. Šobrīd 12% no visām apstrādātajām deklarācijām tiek iesūtītas…
Pieaugot minimālajai algai, no 2021. gada palielināsies arī minimālo uzturlīdzekļu apmērs, kas katram vecākam ir jānodrošina savai atvasei. Vienlaikus izmaksu apmērs no…
Personu apliecinošs dokuments apliecina tā turētāja identitāti un tiesisko statusu. Latvijā ir divu veidu personu apliecinoši dokumenti – personas apliecība (eID) un pase. LV…
Ģimenē aug bērns, bet viens no vecākiem dažādu iemeslu dēļ atsakās par to rūpēties. Kā šādā situācijā rīkoties mātei vai tēvam, skaidro Labklājības ministrijas Bērnu…
1. februārī stājās spēkā grozījumi Notariāta likumā, kas nosaka, ka laulību šķirt var ne tikai tiesa, bet arī zvērināts notārs. Tas gan iespējams tikai tad, ja vīram un…
No pagājušā gada februāra Latvijā laulību var šķirt ne tikai tiesā, bet arī pie zvērināta notāra. Tiesā laulību šķir, ja starp laulātajiem pastāv strīds un viņi nespēj…
Nākamgad maksimālais ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamais minimums būs 300 eiro mēnesī, kā arī līdz 500 eiro palielināta ienākumu robeža, līdz kurai tiek piemērots…
Komerclikums paredz, ka komersants var pilnvarot kādu personu slēgt darījumus vai veikt komercdarbību komersanta vārdā. Komerclikumā ir noteikti divi komercpilnvaru veidi – prokūra…
Laulības izjukšana nereti ir saistīta ar strīdiem, nesaprašanos un atšķirīgiem uzskatiem, kas kuram piederēs pēc šķiršanās. Domstarpības pastāv arī par kopīgā nepilngadīgā…
Gandrīz katrs ir saņēmis kādas valsts vai pašvaldību iestādes dokumentu, lēmumu. Ne vienmēr dokumenta saturs ir bijis vērtējams pozitīvi, kādam šāds saņemtais dokuments…
Minimālais uzturlīdzekļu apmērs 2022. gadā paliek nemainīgs. Katram no vecākiem ir absolūts pienākums nodrošināt savam bērnam uzturlīdzekļus vismaz 25% vai 30% apmērā…
Civilprocesa likums paredz kārtību, kādā tiesā iesniedzamas maza apmēra prasības, tai skaitā arī maza apmēra prasības par uzturlīdzekļu piedziņu. Tomēr cilvēkam bez juridiskām…
Latvijā darbojas divu veidu fotoradari – stacionārie un pārvietojamie. To galvenā atšķirība ietverta jau nosaukumā. Turpretī mazāk ir zināms, kā notiek fotofiksācija…
LV portāla rakstu un e-konsultāciju tematiskajā arhīvā ir uzkrājies daudz vērtīgu likumu un dzīves situāciju skaidrojumu par dažādām tēmām. Piedāvājam lasītājiem iespēju…
Dzīvē atgadās tā, ka tiek nozaudēts, nozagts vai neatgriezeniski sabojāts izglītības dokuments. Šādos gadījumos izglītības dokumenta oriģināla vietā iespējams iegūt…
Minimālajai algai pieaugot par 24%, 2023. gadā palielinājies arī minimālo uzturlīdzekļu apmērs, kas katram vecākam ir jānodrošina savam bērnam. Izmaksu apmērs no Uzturlīdzekļu…
Par līdzcilvēku inficēšanu ar jaunatklātā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 vai citām infekcijas slimībām paredzēts sods un piespiedu epidemioloģiskie pasākumi.…
Cilvēki nereti jautā: kāda gan nozīme sastādīt testamentu, ja pēc mantojuma novēlētāja nāves tik un tā stājas spēkā Civillikuma normas, kas visu „saliek pa plauktiņiem”…
Minimālais uzturlīdzekļu apmērs 2020. gadā paliek nemainīgs, un katram vecākam ir absolūts pienākums nodrošināt savai atvasei uzturlīdzekļus vismaz 25% vai 30% apmērā…
Bieži cilvēki, kas parādsaistību dēļ ir saskārušies ar tiesu izpildītajiem, domā, ka tiesu izpildītāji parādnieku atstāj bez iztikas līdzekļiem, ieturot milzīgas, nesaprotamas…