„Labdien! Lūdzu, uzrādiet savu autovadītāja apliecību…” Nav iespējams iepriekš zināt, kā beigsies ar šādiem vārdiem sākusies saruna, taču, lai…
Latvijā ir divu veidu personas apliecinoši dokumenti: pase un personas apliecība eID. Pase, salīdzinot ar jaunievedumu eID, ir populārāka un biežāk izmantota. Pārliecināties par…
Stājoties darbā, par sanitāro grāmatiņu, visticamāk, vajadzēs maksāt topošajam darbiniekam, bet nākamajā gadā un turpmāk obligātā veselības pārbaude jāapmaksā darba…
Atslogot ģimenes budžetu kaut vai bērna kabatas naudas apmērā droši vien vēlētos katra ģimene, bet, lai tas notiktu, vispirms bērnam jāpiemeklē darbavieta. Lai pirmā pieredze…
E-konsultācijās nereti saņemam lūgumus skaidrot, kas personai draud, vadot automašīnu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Lasītājus interesē dažādas situācijas:…
Jēdziens „personas kods” Latvijā ir salīdzinoši jauns – tas pastāv tikai 20 gadus. Padomju Savienībā personas kodu nelietoja, to ieviesa tikai 1992.gadā, kad uzsāka Latvijas…
Nesen mērenu viļņošanos autovadītāju starpā (un rezonansi Valsts policijā) izraisīja internetā publiskots eksperiments, kā policists ar alkometru šoferim mēra promiles. Šis…
Latvijā darbojas divu veidu fotoradari – stacionārie un pārvietojamie. To galvenā atšķirība ietverta jau nosaukumā. Turpretī mazāk ir zināms, kā notiek fotofiksācija…
Tas brīdis beidzot ir klāt: pēc pāris nedēļām stāsies spēkā grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, šoferiem par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu…
Latvijā pastāv divi personu apliecinošu dokumentu veidi – personas apliecība (eID karte) un pase. Ja vienam no tiem beidzas derīguma termiņš, ir iespējams izmantot otru. Taču…
Vasaras sezonā bērni ceļo biežāk nekā mācību gada laikā. Likumsakarīgi, ka vecākiem rodas jautājums – kādi dokumenti vajadzīgi, lai bērns, Latvijas valstspiederīgais,…
Cilvēki nereti jautā: kāda gan nozīme sastādīt testamentu, ja pēc mantojuma novēlētāja nāves tik un tā stājas spēkā Civillikuma normas, kas visu „saliek pa plauktiņiem”…
Videokamera uz ielas stūra, veikalā, valsts iestādē, parkā, kaimiņa dārzā, pat kapos un debesīs virs galvas – ar katru gadu mūsu novērošana caur šo ierīču šķietami bezpersonisko…
Kopš šodienas, 2.aprīļa, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) jebkurā nodaļā Latvijā var pieteikt jauno personu apliecinošo dokumentu – personas apliecību jeb…
Lai arī Bonus Malus sistēma attiecas uz katru auto īpašnieku, ne visi par to zina. Šajā sistēmā automātiski tiek iekļauti visi savu civiltiesisko atbildību apdrošinājušie…
Autovadītāju vidū arvien pieaugošu popularitāti gūst videoreģistrators – ierīce, ar kuru var veikt vizuālu ierakstu brauciena laikā. Iemesls – sava auto un tiesību…
Lai cilvēks likumīgi vadītu transportlīdzekli, ir nepieciešami vairāki dokumenti - vadītāja apliecība, transportlīdzekļa tehniskā pase, izziņa, ka vadītāja veselības stāvoklis…
Pašvaldības policijas kompetence biežāk asociējas ar tādiem likumpārkāpumiem kā atrašanās sabiedriskā vietā ar atvērtu alkoholiskā dzēriena pudeli, smēķēšanas…
Satversmē noteikts, ka ikvienam ir tiesības uz īpašumu, bet to nedrīkst izmantot pretēji sabiedrības interesēm. Īpašums var būt gan privāts, gan valsts, gan pašvaldības,…
2017. gada 1. jūlijā stāsies spēkā Kontu reģistra likums, kas nosaka prasību vienuviet apkopot ziņas par visām fiziskajām un juridiskajām personām, kam ir konti kādā Latvijas…