Sociālā apdrošināšana bezdarba gadījumā ir pieejama tikai darba ņēmējiem. Iestājoties nedienai, kad pazaudēts darbs, astoņus mēnešus var saņemt bezdarbnieka…
No 1. aprīļa ir noteikts garāks bezdarbnieka pabalsta piešķiršanas kvalifikācijas periods – sociālās apdrošināšanas iemaksām bezdarba gadījumam jābūt veiktām ne mazāk…
Darba līgums un darba ņēmēja statuss, uzņēmuma līgums un darba ņēmēja vai pašnodarbinātā statuss – visas variācijas paredz sociālo apdrošināšanu.
Lai mazinātu Covid-19 sekas, uzņēmējiem un citiem iedzīvotājiem tiek nodrošināts atbalsts, jo ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 6. aprīlim. Vairākumu atbalsta…
No 1. oktobra mainīta vidējās iemaksu algas aprēķināšanas kārtība bezdarbnieka pabalstam situācijās, kad slimības pabalsta saņemšanas laikā vai bērna kopšanas,…
Nākamgad tiks palielināti vairāki sociālie maksājumi, kā arī gaidāmas izmaiņas tiesībās uz vairākiem pakalpojumiem.
Ja bezdarbnieka pabalsta izmaksas termiņš beidzas laikā, kad valstī izsludināta ārkārtējā situācija, un cilvēks darbu neatrod, tad viņš vēl četrus mēnešus…
Pusgadu pēc iepriekšējā brīdinājuma tiesībsargs ir vērsies Satversmes tiesā, lai tā pateiktu, ka 53 eiro garantētais minimālais ienākumu (GMI) līmenis neatbilst Latvijas…
Sociālo apdrošināšanu organizē valsts, lai apdrošinātu personas pret risku zaudēt darba ienākumus, tajā skaitā – pret bezdarbu. Darba ņēmējam, par…
Latvijā izsludinātā ārkārtējā situācija, lai ierobežotu Covid-19 izplatību, ietekmē vai var ietekmēt arī darbiniekus un darba devējus. Normatīvajos aktos ne vienmēr ir ietverts…
Nosakot tiesības uz sociālās apdrošināšanas pabalstiem, to apmēra noteikšanai aprēķinos izmanto pakalpojuma pieprasītāja vidējo iemaksu algu. Ja aprēķina…
Kopš marta Covid-19 izraisītajā krīzē valsts ieviesusi daudzus atbalsta pasākumus: daļa pabalstu paredzēti ārkārtējās situācijas laikam, daļu izmaksās līdz 30. jūnijam.…
Pēc bērna piedzimšanas sākotnēji piešķirtais bērna kopšanas un vecāku pabalsta izmaksas periods beidzas, kad mazulim ir tikko palicis pusotrs gadiņš…