Lasīšanai: 1 minūte

Kā atteikties no bezdarbnieka statusa

J
jautā:
08. septembrī, 2020
Zane

Kā var atteikties no bezdarbnieka statusa? Vēlos darboties kā pašnodarbinātais, līdz ar to bezdarbnieka statuss man vairs nav aktuāls.

A
atbild:
16. septembrī, 2020
Nodarbinātības valsts aģentūra
Sabiedrisko attiecību nodaļa

Lai atteiktos no bezdarbnieka statusa, personai Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ir jāiesniedz paziņojums par atteikšanos no statusa, izmantojot tiešsaistes formu “E-iesniegums iestādei” portālā latvija.lv vai nosūtot e-pastā ar drošu elektronisko parakstu, vai iesniedzot/nosūtot pa pastu rakstveida paziņojumu. Bezdarbniekam ir pienākums vienas darba dienas laikā ziņot NVA, ja viņš vairs neatbilst Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likuma 10. panta pirmajā daļā minētajiem kritērijiem, tostarp, ja ir pašnodarbināta persona, kura gūst ienākumus.