Latvijā manta tiek mantota trīs veidos – likumiskā ceļā, ko nosaka Civillikums un kurā mantinieku loks ir skaidrs, ar testamentu, kurā mantojuma atstājējs pauž savu pēdējo…
Tautas valodā saka “īre ar izpirkuma tiesībām”, precīzāk būtu – tiesības lietot nekustamo īpašumu, pakāpeniski to izpērkot. Būtībā tas pats īpašuma…
Nesen iegādātajā īpašumā joprojām deklarēts kāds no bijušajiem iemītniekiem, īpašumam zemesgrāmatā reģistrēts kultūras pieminekļa statuss vai ierakstīts īres līgums…
LV portālam: SANDRA JAKUŠENOKA, zvērināta notāre
Latvijas iedzīvotāji arvien biežāk izvēlas savu pēdējo gribu noformēt testamenta vai mantojuma līguma formā. Pēdējā piecgadē pie notāriem sastādīto testamentu skaits pieaug…
Kā šķirt laulību pie notāra, un kas jāņem vērā? Vai tas iespējams attālināti, un vai Latvijā noslēgta laulība obligāti jāšķir pie notāra Latvijā, pat ja…
Nereti rodas situācijas, kad mirušajai personai nav palikuši mantinieki. Vai arī, gluži pretēji, mantinieki it kā ir, taču nerūpējas par mantojumu vai arī no tā…
Sievai nomira vīrs, un viņa bija pilnīgi pārliecināta, ka dzīvokli, kurā abi kopā dzīvoja un kurš juridiski piederēja mirušajam, mantos tikai viņa. Nebija ne testamenta,…
Dažās situācijās ir vēlme nekustamo īpašumu pārdot par cenu, kas ir zemāka nekā tā kadastrālā vērtība. Tādos gadījumos Civillikums paredz slēgt draudzības pirkuma…
Dzīvokļa īpašnieka statusa vietā īres tiesības, dažādi liegumi un apgrūtinājumi uz tikko iegādāto zemes gabalu, īrnieki, kas, kā izrādās, nāk mantojumā kopā ar īpašumu…
Pie zvērinātiem notāriem Latvijā katru gadu tiek noslēgti vidēji 350 uztura līgumi, kuros viena puse nodod otrai naudā vai graudā kādu mantisku vērtību, par ko otra puse tai…
2022. gada 1. janvārī stājās spēkā Fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām likums, kas paredz personas tiesības tikt atbrīvotai no parādsaistībām, kuru kopējais…