Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Reģistri

Īpašuma tiesības zemesgrāmatā nostiprina 10 dienu laikā

J
jautā:
13. aprīlī, 2016
reinis

Cik ilgā laikā var nokārtot  zemesgrāmatu, ja ir mantojuma apliecība?

A
atbild:
18. aprīlī, 2016
Latvijas Notariāts
Latvijas Zvērinātu notāru padome

Tiklīdz persona saņem mantojuma apliecību un samaksā valsts nodevu par īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā, zvērināts notārs nosūta nostiprinājuma lūgumu Zemesgrāmatu nodaļai. Zemesgrāmatas tiesnesis to izskata ne vēlāk kā desmit dienu laikā, taču parasti šis termiņš ir īsāks – trīs līdz piecu dienu laikā.