Dzimšanas dienas svinības vai, piemēram, piektdienas ballīte mājas apstākļos nereti nav iedomājama bez mūzikas pavadības, skaļiem smiekliem un balsīm. Ikdienā iespējamie skaļuma…
Ministru kabineta (MK) 2010.gada 28.septembra noteikumi Nr.916 „Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība” nosaka dokumenta oriģināla, tā atvasinājuma un dublikāta…
Likums ir valsts normatīvais tiesību akts, kas tiek izstrādāts Latvijas Satversmes noteiktā kārtībā. Satversme arī paredz, ka sabiedrībai ir tiesības iesaistīties valsts pārvaldes…
Rehabilitācija ir kompleksu pasākumu kopums, kas tiek veikts, lai pasargātu slimnieku no iespējamās invaliditātes un darbspēju zuduma. LV portāls skaidro, kas ir valsts apmaksātā…
Dzīvē mēdz gadīties visādi, un, iespējams, pienācis tieši tas brīdis, kad gribot negribot nav citas izvēles, kā mainīt savam bērnam uzvārdu. Uzvārda maiņa bērnam, kas vēl…
Tiem, kas līdztekus jau esošajam darbam vēlas strādāt vēl citur, ir iespēja veikt blakus darbu, ja vien esošā darba līgumā vai koplīgumā nav noteikts aizliegums to darīt.
LV portālam: Veselības ministrija; PĒTERIS APINIS, Latvijas Ārstu biedrības prezidents; VITOLDS BREMMERS, ARTA valdes loceklis un SIA „ALTIA Latvia” tirdzniecības direktors; GUNTIS ĀBOLTIŅŠ-ĀBOLIŅŠ, ARTA valdes loceklis, AS "Latvijas balzams" valdes priekšsēdētājs; ASTRĪDA STIRNA, Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra Narkoloģijas palīdzības dienesta vadītāja; Jaunatnes atturības federācija.
Ir informācija, kuru, lai cik ļoti sabiedrība vēlētos, tomēr nevar uzzināt. Kāpēc? Jo konkrētā informācija vai objekts var būt klasificēts kā valsts noslēpums un pieeja…
Kā liecina pats nosaukums - tiešās pārvaldes iestāžu datubāze, ir informācijas resurss, kurā ir pieejama visa informācija par tiešās pārvaldes iestādēm. Datubāze ne tikai…
Kā rīkoties, lai iegūtu uzturlīdzekļus personai arī pēc tās 18 gadu sasniegšanas, jo šajā vecumā jaunietis pārsvarā vēl sēž skolas solā un pats sevi apgādāt nespēj.…
Čūsku aktivitātes laiks Latvijā parasti ir no aprīļa beigām līdz pat septembra beigām, bet tas var mainīties atkarībā no konkrētā gada. No šā gada maija līdz 30.jūlijam…
Ikviena pasaules valsts ir unikāla, un tās nošķīrums no citām valstīm pirmām kārtām ir ietverts valsts nosaukumā. Jebkurai valstij ir svarīga atpazīstamība citu valstu vidū,…
Ar šā gada 1.novembri spēkā stāsies Ministru kabineta (MK) atbalstītais noteikumu projekts „Noteikumi par valsts tiešās pārvaldes iestādes nodarbināto darbu izpildes novērtēšanu”,…
Ik pa laikam medijos parādās ziņas par kārtējo incidentu starp sabiedriskā transporta kontrolieri un pasažieri. Pasažieri sūdzas, ka kontrolieri viņus ir apkrāpuši, savukārt…
Ko darīt negaisa laikā? Kā rīkoties, ja pēkšņi ir sācies negaiss? Kā pasargāt sevi un sev mīļos cilvēkus? Šie un citi jautājumi ir aktuāli ikvienam, jo vasaras periodā…
Civillikums nosaka: "Ja kādam ir novēlēts nevis viss mantojums, ne arī daļa attiecībā pret visu mantojumu, bet tikai atsevišķs mantojuma priekšmets, tad novēlējumu sauc par…
Aicinājumi ar ziedojumiem palīdzēt līdzcilvēkiem nopietnu veselības problēmu situācijās ir ikdienas realitāte. Visbiežāk ārstēšanai vai izteikti dārgu medikamentu iegādei…
Videi draudzīga saimniecība, „zaļais” dzīvesveids, bioloģiskās pārtikas ražotne – šie ir tikai daži no piemēriem, kā mēdz dēvēt bioloģisko lauksaimniecību, un tie…
Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai par ārkārtējām situācijām, dabas katastrofām vai to draudiem. Pēdējo gadu laikā trauksmes sirēnas ir iedarbinātas…
Līdzsvars ienākumu un izdevumu pozīcijās ir veiksmīgi veidota budžeta pazīme. Tas attiecināms ne tikai uz mums katru kā privātpersonu, bet arī iestādēm, uzņēmumiem un valsti,…