Dzīvē var rasties nepieciešamība mainīt ģimenes ārstu. Citreiz – pat vairākkārt. Tiesību akti paredz nosacījumus, kas šādā gadījumā jāņem vērā, kā…
2025. gadā veselības aprūpes nozarē plānotas vairākas būtiskas izmaiņas. Paredzams, ka lētāki kļūs recepšu medikamenti, tiks ievērojami attīstīta E-veselības sistēma,…
Potēšanas pase – brošētā grāmatiņa zaļajās pasteļkrāsās – vieniem ir kā jauna arī tad, ja izsniegta pirms daudziem gadiem, bet citiem nobružāta,…
Valstī tiek regulēts pacientu līdzmaksājumu apmērs, personu loks, kas atbrīvots no šiem maksājumiem, kā arī līdzmaksājumu kalendārā gada griesti jeb summa, kuru sasniedzot…
No 2024. gada 1. janvāra stāsies spēkā būtiskas izmaiņas valsts apmaksātajos veselības aprūpes pakalpojumos. Tiks ieviesti jauni pakalpojumi, bet daļa līdzšinējo padarīti…
Svētkus svin arī ārsti un ārstniecības speciālisti, tomēr slimības un traumas cilvēku var piemeklēt neatkarīgi no datuma kalendārā. Nacionālais veselības dienests (NVD) pirms…
Problēmas, kas saistītas ar finansējuma un cilvēkresursu trūkumu veselības aprūpes sistēmā, liek par sevi manīt arvien sāpīgāk, daudziem – pavisam burtiski. Saskaroties…
Iedzīvotājiem, kuri iesākuši jauno gadu ar ceļošanas plāniem, Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina par iespēju bez maksas pieteikt un saņemt Eiropas veselības…
Valsts apmaksāta vēža skrīninga programma Latvijā tiek organizēta jau no 2009. gada, tomēr dati rāda, ka joprojām vairāk nekā puse iedzīvotāju neizmanto iespēju…
Covid-19 saslimstība nekur nav pazudusi – aizvadītajā nedēļā, no 4. jūlija līdz 10. jūlijam, jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 13,4%, salīdzinot…
Lai gan šobrīd šķiet, ka Covid-19 vīrusa omikrona variants izraisa krietni vieglāku saslimšanu, iedzīvotājiem, kuri nav vakcinējušies, risks smagi saslimt…
No 1. aprīļa stājas spēkā vairākas izmaiņas, kas paredzami uzlabos kompensējamo zāļu pieejamību. Piemēram, būs atvieglota atsevišķu zāļu iekļaušana kompensējamo…
Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) informatīvo apskatu par jaunākajiem demogrāfijas rādītājiem 2023. gadā Latvijā nomira par 8,8% mazāk cilvēku nekā…
Nesenā respiratoro infekciju pieauguma dēļ Latvijā ir pastiprināts pieprasījums pēc tādām antibiotikām kā amoksicilīns, īpaši bērniem paredzētajām zāļu formām.…
Lai radītu vienotu un mūsdienām atbilstošu pieeju cīņā ar imūndeficīta vīrusa izplatību, izstrādāti jauni Ministru kabineta noteikumi Nr. 99 “Cilvēka imūndeficīta…
Lai uzlabotu E-veselības sistēmas funkcionalitāti, turpmāk E-veselībā par pacientu būs jānorāda plašāks informācijas apjoms, kā arī uzlabosies pacientu veselības pamatdatu…
Pagājušās nedēļas (15.01. – 21.01.) gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa rezultāti liecina par inficēto un…
Sākoties pavasarim, mostas arī ērces. Lai izvairītos no ērču encefalīta, SPKC epidemiologi aicina vakcinēties, vienlaikus atgādinot, ka vakcinācija nodrošina aizsardzību…