Pirmās atmiņas saistās ar to, ka mazajās klasītēs skolotājas vadībā pašiem bija jāuzzīmē un jāuzraksta apsveikumu kartiņa mammai, māmiņai vai māmulītei un jācenšas pareizajā dienā pēc iespējas agrāk no rīta un negaidītāk viņu pārsteigt ar savu meistardarbu. Tā nu mammas, māmiņas un māmulītes ar aizkustinājuma asarām acs kaktiņos samīļoja savus mazos ķiparus, jo bija taču brīvdiena, lai varētu sagatavot svētkus. Bet viņi, mazie ķipari, savukārt ar katru jaunu gadu mācījās, ka astotajā martā puķes pienākas arī skolotājām, jo viņas arī ir sievietes un, droši vien, arī mātes. Vēlāk arī klases biedrenēm, jo viņas taču kādreiz būs sievietes. Vēlāk arī studiju biedrenēm un darba biedrenēm, jo viņas taču, goda vārds, ir jau īstas sievietes.
Tāda kā labdabīga, valstiski sakārtota dāvināšanas un pieņemšanas diena. Tikai viena diena, bet labi, ka tā! Daudziem radās iespēja izprast, ko nozīmē svētku komercializācija, par ko arī pie kapitālisma nīgri rauc degunus garīgākas personas. Pie mums puķes, lasi – tulpes, mācījās audzēt un tirgot daudzi, lai marta pirmajās dienās dotos tuvos un tālos sniegotos braucienos austrumu virzienā, lai pēdējā tirgus dienā trīs sarkanākās un brašākās tulpes atdotu darbarūķim par deviņiem rubļiem.
Diemžēl manās atmiņās visa šī organizētā vienlīdzības un cilvēkmīlestības eiforija sabruka reizēs, kad bija jādežūrē traumpunktā. Sievu, kuras piekāvuši vīri, un vīru, kurus piekāvušas sievas, līdz ar sīktraumām no reibuma ļenganuma pieplūdums palielinājās dramatiski, bieži sasniedzot gada rekordus.
Tā vairs nebija svētku un mīlestības diena, bet gan naida, dusmu un apreibuma diena. Kam viņiem vajadzīga šāda svētku diena, kā gan viņi dzīvos nākamajā dienā pēc astotā marta? Ko līdz mācīt mīlēt ar kartiņu un puķīti vienā dienā, ja tam neseko līdzvērtīgas nākamās dienas?
Vēlēšanu tiesības, vienlīdzība atalgojumos, respekts pret dzimumu īpatnībām it kā būtu nopietni sociāli politiski jautājumi, taču sākums tam visam būtu savstarpējā pieņemšana, cieņa un mīlestība, ko mazais ķipars ieraudzītu savās mājās katru dienu.