SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
22. martā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Stājas spēkā
TĒMA: Labklājība
1
18
1
18

Likumā nostiprināta sociālā atbalsta pieejamība Covid-19 laikā

Stājas spēkā 22.03.2020.
Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Ja iedzīvotājs ārkārtējās situācijas dēļ nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības, pašvaldība no sava budžeta var piešķirt krīzes pabalstu. Covid-19 dēļ noteiktās ārkārtējās situācijas laikā pusi šo izdevumu pašvaldībai kompensēs valsts, bet ne vairāk kā 40 eiro mēnesī par vienai personai piešķirto pabalstu triju mēnešu periodā.

FOTO: Edijs Pālens, LETA

Lai trūcīgajiem, maznodrošinātajiem un Covid-19 dēļ krīzē pēkšņi nokļuvušajiem nodrošinātu sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības pieejamību un lai mazinātu jaunā koronavīrusa izplatības riskus, vienkāršotas formalitātes sociālā atbalsta saņemšanai valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas periodā.

Konkrēti tas noteikts ar grozījumiem Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, kas stājas spēkā 22. martā.

Trūcīgā un maznodrošinātā statusu pagarinās automātiski

Ja ģimenei (personai) izsniegtās izziņas, kas apliecina, ka tā atzīta par trūcīgu vai maznodrošinātu, derīguma termiņš beidzas vai ir jāpagarina, izziņas derīguma termiņš tiks pagarināts uz ārkārtējās situācijas laiku un vienu kalendāra mēnesi pēc ārkārtējās situācijas beigām.

Saglabās jau piešķirtos pabalstus

Uz ārkārtējās situācijas laiku un vienu mēnesi pēc tam trūcīgai vai maznodrošinātai ģimenei (personai) tiks saglabāti visi pašvaldības un valsts piešķirtie pabalsti un atvieglojumi.

Pašvaldības pabalsti ir garantētā minimālā ienākumu līmeņa nodrošināšanai un dzīvokļa pabalsts, valstī noteiktie atvieglojumi nekustamā īpašuma nodokļa atlaide, elektroenerģijas maksas atvieglojums u. c.

Pieteikšanās neklātienē

Iedzīvotājiem, kuriem pirmoreiz nepieciešams trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss vai kuri nonākušii krīzes situācijā, pašvaldības sociālajā dienestā jāvēršas attālināti, izmantojot e-pastu vai ievietojot iesniegumu tam speciāli paredzētā kastītē.

Pašvaldības sociālais dienests valsts un pašvaldību informācijas sistēmās pārbaudīs iesniedzēja atbilstību attiecīgajam statusam, nepieprasot papildu dokumentus, un pieņems lēmumu par atbilstošā statusa noteikšanu vai par atteikumu to noteikt, vai par atbalstu krīzes situācijā.

Krīzes pabalstus līdzfinansēs valsts

Ar likuma grozījumiem noteikts, ka Covid-19 dēļ valstī izsludinātās krīzes laikā un mēnesi pēc tam pašvaldība no sava budžeta ģimenei (personai), kura ārkārtējās situācijas dēļ nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības, piešķir pabalstu krīzes situācijā.

Pusi šo izdevumu pašvaldībai kompensēs valsts, bet ne vairāk kā 40 eiro mēnesī par vienai personai piešķirto pabalstu triju mēnešu periodā.

Labklājības ministrijai likumā dotas tiesības kontrolēt mērķdotācijas izlietojumu.

Labs saturs
18
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU