NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
07. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Ziņa
TĒMA: Tava drošība
7
7

Valdība lemj pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 12. maijam

Ar aizliegumu lentām aptīti soliņi pie sporta nama "Daugava" Rīgā atgādina, ka pulcēties ārtelpās ir stingri aizliegts.

FOTO: Zane Bitere, LETA

Ministru kabinets 7. aprīlī pieņēma lēmumu pagarināt valstī izsludināto ārkārtējo situāciju līdz 12. maijam. Visi līdzšinējie epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi paliek spēkā. Ņemot vērā, ka nedēļas nogalē gaidāmi svētki, iedzīvotāji tiek īpaši aicināti apzināties, ka tikai kopīgiem spēkiem, ievērojot epidemiologu ieteikumus, varam pasargāt Latvijas cilvēkus no Covid-19 uzliesmojuma. Tāpēc ir svarīgi ievērot 2 metru distanci, roku higiēnu un pulcēšanās aizliegumu.

Grozījumi Ministru kabineta rīkojumā Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” ir publicēti oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” 7. aprīļa papildu laidienā Nr. 69B. Rīkojuma konsolidētā (aktuālā) versija ir pieejama vietnē likumi.lv – sadaļā “Covid-19

Pulcēšanās un citi ierobežojumi paliek spēkā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš informēja, ka lēmums pagarināt ārkārtējo situāciju ticis pieņemts, ņemot vērā epidemiologu un citu speciālistu ieteikumus: “Epidemioloģiskā situācija Latvijā ir stabila, taču nedrīkstam atslābt. Eiropā šī pandēmija joprojām plosās. Tikai turpinot ierobežojošos pasākumus, kopīgiem spēkiem varam pasargāt Latvijas cilvēkus no līdzīga slimības uzliesmojuma, kādu piedzīvo citas valstis, lai ātrāk varam atgriezties normālā ikdienas dzīves ritmā.”

Visi līdzšinējie epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi paliek spēkā. Ministru prezidents uzsvēra, ka tie nav pastiprināti, bet nav arī atviegloti.

Tas nozīmē, ka līdz 12. maijam ir aizliegti:

  • jebkādi publiski pasākumi;
  • sapulces, gājieni un piketi;
  • reliģiskas darbības, kas veicamas pulcējoties;
  • telpu sporta norišu vietu darbība;
  • jebkādi privāti pasākumi, izņemot bēru ceremoniju noturēšanu ārtelpās, ja tiek ievērota savstarpējā divu metru distance starp personām un citi epidemioloģiskās drošības noteikumi.

Jaunums – šodien, 7. aprīlī, rīkojumā tika iekļauts papildu izņēmums, proti, ir atļauts privāts pasākums: kristību ceremoniju noturēšana neatliekamos gadījumos, ja tiek ievērota savstarpējā divu metru distance starp personām un citi epidemioloģiskās drošības noteikumi. (Neatliekamu kristību ceremoniju veic gadījumos, kad pastāv risks mūžībā aiziet cilvēkam, kurš dzīves laikā nav kristīts.)

Tāpat līdz ārkārtējās situācijas beigām, 12. maijam, ir saīsināts kultūras, izklaides, ārpustelpu sporta un citu atpūtas vietu darba laiks: no plkst. 8.00 līdz 22.00.

Mājas, ziepes, divi metri

Arī turpmākajās nedēļas katram iedzīvotājam ir pienākums gan publiskās iekštelpās, gan publiskās ārtelpās ievērot savstarpēju divu metru distanci. Uzturēties blakus, neievērojot 2 metru distanci, drīkst TIKAI:

  • ne vairāk kā 2 personas;
  • cilvēki, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā;
  • vecāks ar nepilngadīgiem bērniem, ja nedzīvo ar viņiem kopā;
  • personas, kas veic darba vai dienesta pienākumus.

Ministri uzsver, ka nedēļas nogalē gaidāmās Lieldienas varētu būt izšķirīgas Latvijas sabiedrības spējā turpināt sekmīgi ierobežot tik daudziem mūsu līdzcilvēkiem bīstamo slimību.

Veselības ministre Ilze Viņķele īpaši aicina to apzināties jauniešus, kuri šajās nedēļās ir nogarlaikojušies, sēžot mājās. “Vīruss ir viltīgs. Vīrusa daba nav pietiekami izpētīta. Tas ir mīts, ka saslimt ir iespējams, tikai kontaktējoties ar cilvēku, kurš bijis ārvalstīs. Diemžēl šodien saņēmām ziņu, ka miris otrs Covid-19 pacients. Mirušais bija inficējies no sev tuva cilvēka. Tāpēc, lūdzu, domāsim par saviem līdzcilvēkiem un ievērosim vienkāršus epidemiologu norādījumus – distancēšanos, roku higiēnu un pulcēšanās aizliegumu,” tā veselības ministre.

Atsāks repatriācijas reisus

Ārkārtējās situācijas termiņa pagarinājums nozīmē arī to, ka līdz 12. maijam būs atcelti arī starptautiskie pasažieru pārvadājumi lidostās, ostās, autoostās un dzelzceļa stacijās.

Vienlaikus ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs savā sociālā portāla “Facebook” profilā informēja, ka 15. aprīlī tiks atsākti repatriācijas reisi: “Organizējot atgriešanos mājup, ņemsim vērā mūsu veselības aprūpes sistēmas spēju, cilvēku skaitu, kā arī dažādos liegumus un ierobežojumus, ko noteikušas citas valstis. Drīzumā tiks publicēta detalizēta informācija par datumiem un lidostām, no kurām tiks veikti lidojumi.” Taču visi uzreiz nevarēs rezervēt biļetes, brīdina ārlietu ministrs. Priekšroka tiks dota tiem, kas šobrīd ir iestrēguši ārpus Eiropas Savienības, un tiem, kas atrodas ārpus valsts bez iztikas līdzekļiem vai sociālā nodrošinājuma.  

***

MK rīkojuma Nr. 103 Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu aktuālā versija un citi ar Covid-19 saistītie valdības pieņemtie normatīvie akti ir pieejami vietnes likumi.lv sadaļā “Covid-19”. Visus aktuālos normatīvos aktus oficiālais izdevējs Latvijas Vēstnesis publicē nekavējoties pēc to saņemšanas.

Labs saturs
7
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU