NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
18. jūnijā, 2018
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Ziņa
TĒMA: Izglītība
4
4

Atklāts IV Pasaules latviešu zinātnieku kongress

Publicēts pirms 5 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Zane Bitere, LETA

Šodien, 2018. gada 18. jūnijā, Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, tiek atklāts viens no nozīmīgākajiem valsts simtgades pasākumiem – IV Pasaules latviešu zinātnieku kongress. Tā mērķis ir pulcēt Latvijas un Latvijas izcelsmes zinātniekus, viņu stratēģiskos partnerus un draugus no vairāk nekā 20 valstīm, lai kopīgās diskusijās un pieredzes apmaiņā meklētu jaunas idejas un risinājumus Latvijas turpmākajai attīstībai.

Kongresa vadmotīvs ir sapratne, ka “Latvijas spēks ir tās ļaudīs”, – viņu zināšanas ir mūsu vērtība. Tā uzdevums ir izveidot diskusiju platformu un pragmatisku inovāciju forumu, kurā dalībniekiem ir iespēja satikties, veidot sadarbību kopīgu mērķu sasniegšanai un projektu īstenošanai dažādās zinātnes jomās.

Tā ir iespēja sanākt kopā Latvijas un Latvijas izcelsmes spožākajiem prātiem un kopā apzināt savu intelektuālo spēku un globālās saites, diskutēt par pasaules tendencēm zinātnes jomā, kā arī Latvijas vietu tajā šodien un iespējamiem attīstības scenārijiem nākotnē.

Kas ne mazāk svarīgi – tā ir iespēja informēt arī sabiedrību par Latvijas un Latvijas izcelsmes zinātnieku izcilajiem sasniegumiem un veiksmes stāstiem, tādējādi ceļot mūsu pašapziņu un vairojot Latvijas zinātnes prestižu.

Kongresa dalībnieki risinās visai sabiedrībai būtiskus jautājumus, kas svarīgi ne tikai zinātniekiem vien. “Zinātne, manuprāt, ir par daudz svarīga, lai to varētu atstāt tikai zinātnieku rokās, kur, protams, tai ir pareizā vieta, jo zinātne attīstās, pateicoties zinātniekiem. Taču sabiedrības uztvere par zinātni ir tikpat svarīga,” uzsver bijusī Valsts prezidente Dr. Vaira Vīķe-Freiberga.

Kongresa programma

Kongresa pirmajā dienā tā dalībnieki pievērsīsies sabiedriski aktuālajai drošības tematikai, to izvēršot četrās tematiskajās grupās – informatīvā telpa, tautsaimniecība, tehnoloģijas un cilvēkdrošība. Otrajā dienā zinātnieki un viņu sadarbības partneri darbu strukturēs sešās nozaru sekcijās – dabaszinātņu, inženierzinātņu un tehnoloģiju, medicīnas un veselības zinātņu, lauksaimniecības un meža zinātņu, sociālo un humanitāro zinātņu sekcijā.

Trešajā dienā dalībnieki vērsīs skatu nākotnē un noslēdzošajā forumā “Latvijas formula 2050” diskutēs par Latvijas digitālo transformāciju, biznesu nākotnes ekonomikā, kur noteicošā būs dalīšanās ekonomika, izglītības izaicinājumi, kā arī tiks spriests, vai roboti mums nākotnē atņems darbu.

Kongresa ietvaros notiek arī Latvijas vēsturnieku II kongress un III Pasaules latviešu juristu kongress.

Noslēgumā tiks publiskoti kongresa dalībnieku priekšlikumi par zinātnes lomu un devumu nākotnē, iezīmējot tos rīcības virzienus, kuros jādarbojas ne tikai zinātniekiem, bet visai sabiedrībai kopumā.

Līdzdalības iespējas

Paralēli kongresam notiek vairāki publiskie pasākumi, kurus var apmeklēt ikviens interesents, piemēram, 19. jūnijā Latvijas jaunie zinātnieki atraktīvā veidā sabiedrību iepazīstinās ar pētījumiem un zinātniskā darba rezultātiem pasākumā “Research Slam”, 18.–20. jūnijā būs iespēja neformālā vidē klausīties zinātnes stāstus un praktiski iesaistīties kopā ar 2018. gada Latvijas zinātnes kalendāra zinātniekiem un apbalvojuma “Laiks Ziedonim” zinātnes nominācijas laureātiem.

Ar pilnu kongresa programmu un ar to saistītajiem pasākumiem var iepazīties kongresa mājaslapā: congress.sciencelatvia.lv.

Pirmās un trešās dienas pasākumiem tiks nodrošināta tiešraide LMT straumē šeit.

Pasākumam iespējams sekot arī sociālo mediju kontos “Twitter” un “Facebook” – @zinātkongress – un attālināti iesaistīties diskusijās, izmantojot tēmturus #ZinātKongress un #ZinātneLatvijai.

Pasākumu rīko Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Universitāšu asociāciju, zinātniskajām institūcijām un diasporas organizācijām.

Labs saturs
4
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI