Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Nodokļa atvieglojums ir par bērnu, kamēr viņš mācās

J
jautā:
05. janvārī, 2016
MĀRA

Manam dēlam paliek 18 gadi. Viņš nekur nestrādā un nemācās. Vai manai algai tiek piemērots neapliekamais minimums par apgādājamo?

A
atbild:
06. janvārī, 2016
Lidija Dārziņa
LV portāls

Tiesības uz iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu par apgādājamo ir par nepilngadīgu bērnu, kā arī par bērnu, kamēr viņš turpina vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iegūšanu, bet ne ilgāk kā līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai.  Ja Jūsu dēlam ir 18 gadu un viņš nemācās, nodokļa atvieglojumu piemērot nevar.

Ministru kabineta noteikumos Nr.304 „Kārtība, kādā piešķirama algas nodokļa grāmatiņa” ir noteikts pienākums: ja nodokļa maksātājs iegūst vai zaudē tiesības uz nodokļa atvieglojumiem, nodokļa maksātājs 10 dienu laikā par to paziņo Valsts ieņēmumu dienestam, iesniedzot šo noteikumu 3.punktā minēto paziņojumu.