Slimības lapu B var iesniegt cita persona

J
jautā:
13. decembrī, 2011
aivars novikovs

Vai manā vietā cits cilvēks var nodod slimības lapu B?

A
atbild:
14. decembrī, 2011
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Dace Peneze, Kontaktu centra klientu apkalpošanas operatore

Darbnespējas lapas B oriģinālu kopā ar iesniegumu, kuru persona ir parakstījusi, slimības pabalsta piešķiršanai var iesniegt arī cita persona jebkurā VSAA nodaļā; vai arī sūtīt pa pastu VSAA nodaļai. Ja darbnespējas lapa B ar iesniegumu tiek sūtīta pa pastu, iesaku to adresēt personas deklarētās dzīvesvietas nodaļai, lai iespējami ātrāk saņemtu šo pakalpojumu.

Tātad – lai iesniegtu nepieciešamos dokumentus slimības pabalsta piešķiršanai, var izmantot vairākas iespējas:
1) aizpildīto un parakstīto iesniegumu kopā ar darbnespējas lapu B var iesniegt jebkurā VSAA nodaļā klātienē vai izmantojot speciālu pasta kastīti;
2) iesniegumu var nosūtīt pa pastu (pievienojot darbnespējas lapu B);
3) iesniegumu klātienē var aizpildīt arī personas notariāli pilnvarota persona (jāuzrāda pilnvara, pase).

Nodaļu adreses un darba laiki pieejami šeit.

Papildu informācijai LV portāla sagatavotās atbildes uz līdzīgiem jautājumiem:
Slimības lapas apmaksa
Slimības lapas apmaksa, ja vairs nav darba devēja
No slimības lapas sociālo nodokli neatvelk