Lasīšanai: 1 minūte

Tiesas lemtais ir jāpilda

J
jautā:
10. jūlijā, 2015
Santa

Labdien. Man ir šāds jautājums, mans tēvs noslēdza īres līgumu par pašvaldības dzīvokli, es tajā dzīvoklī biju deklarēta, jo biju nepilngadīga, bet reāli tajā dzīvoklī neviens nedzīvoja un neko nemaksāja. Kad paliku pilngadīga, biju deklarēta turpat, bet reāli nedzīvoju. Beigu beigās bija tiesa, kur tika nospriests, ka mans tēvs un es esmu solidāri parādnieki par komunālajiem un īres parādiem. Vai tiešām man nav nekādu iespēju izvairīties no šī parāda? Es līgumu neparakstīju un nekad tur nedzīvoju. Iepriekš paldies.

A
atbild:
17. jūlijā, 2015

No jautājuma teksta saprotams, ka parādu piedziņas lietā jau ir tiesas spriedums. Ja tas nav pārsūdzēts un ir stājies spēkā, tad tiesas nolemtais ir jāpilda, un tur nekas vairs nav darāms. Ja Jums nekad nav bijis īres līguma un dzīvoklī nedzīvojāt, tas bija jāpierāda tiesvedības procesa laikā.