Lasīšanai: 1 minūte

Tiesības uz mantojumu risināmas tiesas ceļā

J
jautā:
14. jūnijā, 2015
Indra

Šā gada janvārī nomira mans tēvs, laulība ar manu māti bija šķirta jau pirms vairākiem gadiem. Tēvs bija stājies laulībā ar citu sievieti, kura nomira šogad jūnijā. Tēva dzīvoklis bija reģistrēts uz viņa sievas vārda, savukārt sieva dzīvokli ar testamentu novēlējusi savai dakterei. Vai manā gadījumā man paliek tiesības uz manu neapstrīdamo mantojuma daļu? Un kā tādā gadījumā man rīkoties?

A
atbild:
18. jūnijā, 2015
Agnese Ērgle
LV portāls

Kā norāda Latvijas Zvērinātu notāru padomē, konkrētajā gadījumā jautājums ir risināms tiesas ceļā, un jums ir jāvēršas pie notāra. Tā kā dzīvoklis reģistrēts kā tēva sievas īpašums, tad tiesā būtu jāpierāda, ka tā ir bijusi laulāto kopīga manta, un, ja tā – tad jālūdz izdalīt tēva daļu laulāto kopīgajā mantā, kas ir mantojama.