Dalībnieka izstāšanās no SIA

J
jautā:
02. septembrī, 2011
Iveta

Labdien, vai Jūs lūdzu varētu izskaidrot, kas tieši jādara privātpersonai, lai izstātos no SIA? Šai gadījumā SIA ir 2 dalībnieki (50% un 50%), un viens valdes loceklis. Cilvēks, kas vēlas izstāties, nav valdes loceklis, bet tikai dalībnieks, kura daļas otra puse nevēlas iegādāties, tās nav iespējams arī atdāvināt, statūtos arī šādi gadījumi nav apskatīti. Komerclikumā ir paredzēta iespēja rakstiski izstāties no SIA, bet kā tas tieši jādara, kam un kas jāraksta, nekur neparādās. Palīdziet saprast. Jau iepriekš paldies par atbildi.

A
atbild:
08. septembrī, 2011
Uzņēmumu reģistrs
Indra Aužele, Juridiskās nodaļas vadītāja vietniece

Saskaņā ar Komerclikuma 188. panta pirmo un otro daļu dalībnieks var atsavināt sev piederošu daļu, patstāvīgi nosakot tās vērtību. Dāvināt, mainīt vai citādi atsavināt daļu (izņemot pārdošanu) dalībnieks var tikai ar dalībnieku lēmumā izteiktu piekrišanu.

Ja dalībnieks nevēlas savas daļas ne pārdot, dāvināt, mainīt vai citādi atsavināt, Komerclikuma 192. panta pirmās daļas 3. punkts paredz sabiedrības dalībniekam iespēju rakstveidā atteikties no savas daļas. Tādā gadījumā dalībnieka daļas pāriet sabiedrībai.

Lai atteiktos no savām daļām, dalībniekam jāiesniedz sabiedrības valdei rakstveida iesniegums. Attiecīgi valde pēc iesnieguma saņemšanas iesniedz Uzņēmumu reģistram precizēto dalībnieku reģistru.