Lasīšanai: 1 minūte

Pasi var nomainīt vēstniecībā

J
jautā:
27. aprīlī, 2015
dace

Ja laulība tiek slēgta UK, vai pase jāmaina mēneša laikā, ja to neizdara, vai tiek uzlikt sods?

A
atbild:
27. aprīlī, 2015
Agnese Ērgle
LV portāls

Tiesību akti paredz, ka dokumenti personu apliecinoša dokumenta izsniegšanai jāiesniedz 30 dienu laikā pēc laulības reģistrācijas. Ja Jūs atrodaties ārvalstī, tad visi ar personu apliecinošu dokumentu iegūšanu saistītie jautājumi jārisina ar Ārlietu ministrijas starpniecību, vēršoties Latvijas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā.

Tātad pasi ieteicams nomainīt pēc iespējas ātrāk, jo, kā skaidrots Pilsonības un imigrācijas lietu pārvaldes mājaslapā, -  dzīvošana bez derīga personu apliecinoša dokumenta ir administratīvi sodāma darbība, par ko ir paredzēts sods līdz 35 eiro.