Tiesa paziņo datumu, kad būs sastādīts pilns spriedums

J
jautā:
14. aprīlī, 2015
Aivars

20.martā tika nolasīts spriedums (Apelācijas sūdzība). Līdz pat šodienai, 14.aprīlim, nevaru saņemt spriedumu. Tā kā biju klāt sprieduma nolasīšanā, man spriedums saņemams Tiesl. kancelejā, bet zvanot atbild - neesot gatavs. Cik ilgi tas var vilkties, ja atbilstoši normām, tas veicams 2 nedēļu laikā. Paldies par atbildi.

A
atbild:
29. aprīlī, 2015
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Civilprocesa likuma 199.pants „Sprieduma pasludināšana”:

„(1) Pēc sprieduma parakstīšanas tiesa atgriežas tiesas sēžu zālē, kur tiesnesis pasludina spriedumu, nolasot tā ievaddaļu un rezolutīvo daļu.

(2) Pēc sprieduma pasludināšanas tiesnesis izskaidro tā saturu, pārsūdzēšanas kārtību un termiņus.

(3) Pasludinot saīsinātu spriedumu, tiesa paziņo datumu, kad būs sastādīts pilns spriedums.”

Tātad, ja bijāt klāt sprieduma nolasīšanā, tiesai saskaņā ar likumu vajadzēja paziņot datumu, kad būs sastādīts pilns spriedums.

Likuma 208.pants „Sprieduma noraksta nosūtīšana lietas dalībniekiem”:

„(1) Lietas dalībniekam, kas nav piedalījies tiesas sēdē, sprieduma norakstu nosūta ne vēlāk kā trīs dienas pēc tā pasludināšanas, bet, ja ir pasludināts saīsināts spriedums, — triju dienu laikā pēc pilna sprieduma sastādīšanas.

(2) Ja lietas dalībnieks ir piedalījies tiesas sēdē un tiesa ir pasludinājusi saīsinātu spriedumu, pēc viņa rakstveida lūguma tiesa nosūta viņam pilna sprieduma norakstu triju dienu laikā pēc tā sastādīšanas.”