Sūtījums nedeklarētai personai

J
jautā:
18. augustā, 2014
Jānis

Labdien! Ja valsts iestādei ir jāpaziņo kāda informācija nedeklarētai personai, uz kurieni sūtīt paziņojumu?

A
atbild:
20. augustā, 2014
Laura Studente
LV portālam

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes juristi vērš uzmanību uz Paziņošanas likumu.

Likuma 4.pantā norādīts, ka fiziskajai personai dokumentu paziņo uz deklarētās dzīvesvietas adresi vai deklarācijā norādīto papildu adresi. Dokumentu var paziņot uz citu adresi gadījumā, ja adresāts norādījis uz objektīviem apstākļiem, kādēļ tas nepieciešams. Adresātam ir pienākums būt sasniedzamam norādītajā adresē.

Savukārt likuma 5.pants paredz to, ka adresāts var pilnvarot arī citu personu saņemt paziņojumus viņa vārdā.

Likuma 11.pants arī nosaka: ja adresātam, kura dzīvesvieta nav deklarēta, atrašanās vieta nav zināma un nav arī zināms pilnvarots pārstāvis, ir iespējams veikt publisko paziņojumu.

Iestāde dokumentu paziņo ar publikāciju oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. Pašvaldība dokumentu var paziņot ar publikāciju vietējā laikrakstā un izliekot paziņojumu pašvaldības telpās. Lietderības apsvērumu dēļ papildus publikācijai oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” iestāde var izvēlēties publikāciju arī citos plašsaziņas līdzekļos.

Iestāde dokumentu var paziņot arī ar publikāciju savā mājaslapā internetā ārējos normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos un kārtībā.