E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 4362
Lasīšanai: 3 minūtes
1
1

Nožogojuma nepieciešamību bīstamās situācijās nosaka valsts standarts

Publicēts pirms 8 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
12. maijā, 2014
Agnese Martišonoka

Labdien! Sakiet, lūdzu, kādi ir saistošie noteikumi/pienākumi/tiesības privātmāju īpašniekiem Rīgā attiecībā uz sava īpašuma norobežošanu, it īpaši, ja tajā notiek būvniecība? Mūsu situācija sekojoša. Dzīvojam īpašumā, kas sākotnēji piederēja vienam īpašniekam, līdz ar to žogs ir visai teritorijai kopējs pa perimetru. Tagad īpašums sadalīts trijās daļās, no kurām divas pārdotas kā apbūves gabali. Māja, kurā dzīvojam, atrodas teritorijai pa vidu, un tagad abpus mūsu mājai un sētai notiek divu jaunu privātmāju būvniecība. Problēma tāda, ka jaunie kaimiņi savus būvlaukumus nekā nav norobežojuši un tajos brīvi var iekļūt gan bērni, gan suņi - tātad, var gūt traumas, kas ar suņiem jau ir noticis. Vai tiešām šādā situācijā būvlaukuma norobežošanai pietiek ar brīdinošo lenti, kā mums paskaidroja Rīgas būvvaldē?

A
atbild:
22. maijā, 2014
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Rīgas domes saistošajos noteikumos Nr.125 „Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi” par būvbedru norobežošanu nekas nav teikts.

Vispārīgo būvnoteikumu 133.punktā ir noteikts: „Pirms būvdarbu uzsākšanas esošās apbūves apstākļos galvenais būvuzņēmējs iezīmē un norobežo bīstamās zonas, nosprauž esošo pazemes komunikāciju un citu būvju asis vai iezīmē to robežas, kā arī nodrošina transportam un gājējiem drošu pārvietošanos un pieeju esošajām būvēm un infrastruktūras objektiem. Minētie pasākumi darbu veikšanas projektā saskaņojami ar attiecīgajām uzraudzības institūcijām, komunikāciju un būvju īpašniekiem vai apsaimniekotājiem.”

Kā redzams, šeit regulējums ir vispārīgs, un būs grūti pierādīt, ka cilvēku un dzīvnieku drošībai nepieciešams ne tikai norobežojums ar lentu, bet arī žogu.

Taču darba organizēšanas projektā jāparedz - lai izvairītos no cilvēku iekļūšanas bīstamajās zonās, tās jānorobežo ar aizsargnožogojumiem atbilstoši VS 23407-78 (VS 12.4.059-89), kurš nosaka funkcionālas nozīmes nožogojumu ar aizsargājošām, drošības un brīdinājuma funkcijām, kā arī nožogojumu uzstādīšanas vietu (iekšējo un ārējo) un stiprinājuma veidus. Minētajam standartam jābūt pieejamam atbildīgajam būvdarbu vadītājam un jāatrodas objektā.

Par drošību būvobjektā atbild būvdarbu vadītājs, iespējams, Jums jāveic pārrunas ar šīm personām, jo uzstādīt mobilos nožogojumus nav ne īpaši dārgi, ne sarežģīti. Ja tam nav pozitīva rezultāta un situācija ir patiešām bīstama, tomēr jābūt neatlaidīgiem un ar apstākļiem uz vietas jāiepazīstina būvinspektors.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU