Kompensējamās zāles paredzētas pacientiem ar noteiktām saslimšanām

J
jautā:
03. aprīlī, 2014
Ināra

Labdien! Vai 1.grupas invalīdam ir kādas atlaides zāļu iegādei?

A
atbild:
07. aprīlī, 2014
Edīte Brikmane
LV portāls

Kompensējamo zāļu un kompensējamo medicīnisko ierīču iegādes izdevumus sedz saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.899 „Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība”. Noteikumi paredz, ka kompensējamo medikamentu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumus sedz, ņemot vērā slimības raksturu un smaguma pakāpi un ievērojot noteiktos kompensācijas ierobežojumus un izrakstīšanas nosacījumus, pacientiem, kuriem ir diagnosticēta kāda no šo noteikumu 1.pielikumā „Slimības, kuru ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumi tiek kompensēti” minētajām slimībām.

Tātad kompensējamās zāles un kompensējamās higiēnas preces pienākas pacientiem, kuri slimo ar noteiktām smagām vai hroniskām saslimšanām, neatkarīgi no noteiktās invaliditātes grupas un tās esamības. Zāles tiek kompensētas 100%, 75% vai 50% apmērā.

Gadījumos ja tiek izrakstīti kompensējamie medikamenti, bez maksas ir iespējams saņemt tikai tos kompensējamos medikamentus, kas tiek apmaksāti no valsts 100% apmērā un ja ir izrakstīts lētākais medikaments savstarpēji aizvietojamu medikamentu grupā.

Tas nozīmē, ka arī 1.grupas invalīdiem būs jāsamaksā daļa no zāļu cenas, ko neapmaksā valsts:

  • ja tiks izvēlēts kompensējamais medikaments, kas nav lētākais savstarpēji aizvietojamo medikamentu grupā;
  • kompensējamiem medikamentiem, kuri no valsts budžeta tiek apmaksāt 50% un 75% apmērā.