Labdien! Vai ir veiktas izmaiņas likumā, kas liedz parādniekiem, pret kuriem ir uzsākta tiesvedība, īslaicīgi pamest Latviju?
Tiesvedības process nav par pamatu tam, lai persona īslaicīgi nevarētu izbraukt vai izlidot no valsts.
Piemēram, stājoties spēkā spriedumam par parādu piedziņu, ir iespējami gadījumi, ka parādniekam var tikt apķīlāta Latvijā piederošā manta, tai skaitā kredītiestādes konti, nekustamais īpašums, kustamā manta u. tml.
Tāpat kreditors var prasīt Latvijas tiesas sprieduma izpildi ārvalstīs un sākt parāda piedziņu citā valstī.
Ja ir uzsākts kriminālprocess, tad izbraukšana no valsts atbilst Kriminālprocesa likuma 255. pantā paredzētajam drošības līdzeklim – aizliegumam izbraukt no valsts, proti, ar procesa virzītāja lēmumu noteiktam ierobežojumam aizdomās turētajam vai apsūdzētajam izbraukt no valsts bez procesa virzītāja atļaujas.
Šādā gadījumā, ja persona vēlas atstāt dzīvesvietu ilgāk par 24 stundām, par to ir jāprasa atļauja procesa virzītājam, tas pats attiecas uz drošības līdzekli – aizliegumu izbraukt no valsts.
Savukārt uzturlīdzekļu nemaksāšanas gadījumā Uzturlīdzekļu garantiju fonda likums paredz Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas tiesības ne vien nodot lietu zvērinātam tiesu izpildītājam, lai tiktu vērsta piedziņa uz parādnieka mantu un ienākumiem, bet arī piemērot citus ierobežojumus, piemēram:
Par izvairīšanos no parādsaistību nomaksas var tikt ierosināta krimināllieta. Vairāk informācijas var atrast LV portāla skaidrojumā Kādi jauni ierobežojumi gaida uzturlīdzekļu parādniekus.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!