Lasīšanai: 1 minūte

Papildu darbs pašvaldības darbiniekam

J
jautā:
25. janvārī, 2011
Rota Donska

Labdien! Vai pašvaldības darbinieks pēc likuma drīkst strādāt papildus slodzi, teiksim 0,25? Paldies.

A
atbild:
08. februārī, 2011
Saeima
Edgars Pastars, Juridiskā biroja juridiskais padomnieks

Aizmirstam par jēdzienu „slodze”, ja mēs nerunājam, piemēram, par pedagogu. Atbilstoši Darba likumam, runājam par normālo darba laiku un nepilnu darba laiku.

Ja pašvaldības darbinieks strādā astoņu stundu darba dienu (normālais darba laiks), tad tajā pašā iestādē viņš var strādāt arī papildu darbu uz intensitātes rēķina, par to saņemot līdz 20% piemaksu (Atlīdzības likuma 14. pants) un ievērojot citus minētajā pantā noteiktos ierobežojumus, piemēram, par vakances aizvietošanu. Saglabājas arī tiesības uz virsstundu apmaksu.

Abus pienākumus var apvienot, katru sadalot pa nepilnu laiku (piemēram, 4+4). Tad mēnešalgu nosaka pēc Atlīdzības likuma 4. ¹ panta, proti, par katru atsevišķi un proporcionāli nostrādātajam laikam.

Ja apvienojamais darbs ir citā valsts vai pašvaldības iestādē, tad darbojas citi noteikumi.