Kriminālprocesa dēļ draugam tika atņemtas autovadītāja tiesības. Dzīvē ir dažādas situācijas, un var gadīties, ka reiz tomēr vajadzēs sēsties pie stūres. Kādas būs sekas, ja policija viņu apturēs?
Atbilstoši Valsts policijas (VP) iepriekš sniegtajai informācijai pret personu, kas vada transportlīdzekli laikā, kad tai ir atņemtas tiesības kriminālprocesa ietvaros, tiks uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma (KL) 312. panta otro daļu:
“Par izvairīšanos no brīvības atņemšanas vai tiesību ierobežošanas soda izciešanas soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.”
Proti, minēto KL pantu piemēro tajos gadījumos, kad tiesa vai prokurors ir pieņēmis lēmumu par tiesību atņemšanu kriminālprocesa ietvaros.
Ja tiesības atņemtas administratīvā pārkāpuma dēļ, KL 312. panta otro daļu nepiemēro. Tādā gadījumā atbildība paredzēta Ceļu satiksmes likuma 51. panta sestajā daļā:
“Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību (transportlīdzekļu vadīšanas tiesības nav noteiktā kārtībā iegūtas vai ir atņemtas), piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no piecdesmit sešām līdz simt četrpadsmit naudas soda vienībām (280–570 eiro).”
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!