Labdien! Esmu sociālais darbinieks, strādāju ar ģimenēm, kurās ir bērni, un man ir amatpersonas statuss. Vai šādam sociālajam darbiniekam vajag arī amatpersonas statusu? Pirms amata maiņas sociālajā dienestā strādāju amatā, kurā bija nepieciešams būt amatpersonai, jo pieņēmu lēmumus par pabalsta piešķiršanu un to apmēru.
Noprotams, ka jūs ieņemat amatu “sociālais darbinieks ar ģimenēm ar bērniem” un jums ir noteikts valsts amatpersonas statuss.
Diemžēl nav sniegts pietiekami daudz informācijas, lai varētu izvērtēt, vai konkrētais amats ir uzskatāms par valsts amatpersonas amatu, jo ir jāvērtē amata (darba pienākumu) apraksts, kā arī reglaments vai nolikums utt.
Likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” 4. panta otrā daļa noteic, ka par valsts amatpersonām uzskatāmas arī personas, kurām, pildot amata pienākumus publiskas personas institūcijās, saskaņā ar normatīvajiem aktiem ir tiesības:
1) izdot administratīvos aktus;
2) veikt uzraudzības, kontroles, izmeklēšanas vai sodīšanas funkcijas attiecībā uz personām, kas neatrodas to tiešā vai netiešā pakļautībā;
3) pieņemt vai sagatavot lēmumus par publiskas personas mantas iegūšanu, tās nodošanu citu personu īpašumā, lietošanā vai valdījumā, atsavināšanu citām personām vai apgrūtināšanu ar lietu vai saistību tiesībām, kā arī finanšu līdzekļu sadalīšanu.
Tādējādi, ja jums institūcijā ir tiesības veikt kaut vienu no minētajām funkcijām, tad jūsu amats ir uzskatāms par valsts amatpersonas amatu.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!