E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 34369
Lasīšanai: 3 minūtes
1
1

Darba pienākumi un darba izpildījuma vieta ir noteikta darba līgumā

J
jautā:
01. novembrī, 2024
Aija Kožaro

Esmu dežurante skolas garderobē. Pēc skolas saimnieces sacītā, es neatbilstu prasībām, pieļāvu kļūdas (neievēroju skolas iekšējās kārtības noteikumus, atļāvu skolēniem starpbrīžos uzturēties garderobē, sēdēt starp skapīšiem, un bija arī citi pārkāpumi). Tā rezultātā notika dežurantu rotācija. Mans postenis nu bija pie ieejas skolā. Sapratu. Pēc nedēļas atkal notika rotācija, un esmu atpakaļ garderobē. Vai tas nozīmē, ka pēc nedēļas es atbilstu” prasībām? Vai, veicot rotāciju, nav noteikts kāds rotācijas ilgums? Citādi tā jocīgi sanāk.

A
atbild:
11. novembrī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba tiesiskās attiecības regulē Darba likums (DL), citi normatīvie akti, darba līgums, darba koplīgums un darba kārtības noteikumi. 

Atbilstoši Darba likumam darba devējam ir pienākums nodrošināt tādu darba organizāciju un darba apstākļus, lai darbinieks varētu izpildīt viņam darba līgumā noteikto darbu. Darbinieka saistības izpildījuma veidu, apmēru, laiku un vietu darba līgumā nosaka darba devējs, ciktāl tas nav pretrunā ar normatīvajos aktos, darba koplīgumā vai darba kārtības noteikumos ietvertajām pavēlošajām vai aizliedzošajām normām (DL 51. un 49. pants). 

Vispārēji jūsu situācijas apraksts ir saistīts ar iekšējās darba kārtības organizāciju un darba pienākumu izpildi, ievērojot šo kārtību. 

Jūsu nolīgtos darba pienākumus un izpildījuma vietu jūs varat noskaidrot savā darba līgumā. Iespējams, ka darba līgumā ir precizēta konkrēta darba izpildījuma vieta (garderobe). Savukārt iekšējā pakļautības kārtība (proti, kas ir jūsu kā darbinieka tiešais vadītājs un kādus viņa dotos darba uzdevumus jums kā darbiniekam ir jāpilda) var būt noteikta darba līgumā vai iekšējās kārtības noteikumos.  

Ja darbinieks darba pienākumu izpildē izdara pārkāpumus, tad darba devējam ir pienākums izvērtēt un lemt par iespējamu darbinieka disciplināratbildību. Saskaņā ar Darba likuma 90. pantu darba devējs par noteiktās darba kārtības vai darba līguma pārkāpšanu darbiniekam var izteikt rakstveida piezīmi vai rājienu, minot tos apstākļus, kas norāda uz pārkāpuma izdarīšanu. Konkrētajā situācijā, ņemot vērā jautājumā sniegto informāciju, darba devējs nav to piemērojis.  

To, kādā termiņā jūsu tiešais vadītājs organizē darbinieku rotāciju pa dažādiem posteņiem, nosaka viņam doto pilnvaru ietvars, tiesību akti ro neregulē. Ja jums ir neskaidrības par rotāciju organizēšanu, tad varat šo jautājumu pārrunāt ar savu tiešo vadītāju.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 149 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas