Man paziņa aizdeva naudu ar pārskaitījumu uz bankas kontu, bet izrādās, ka tiesu izpildītājs ir uzlicis man parādu. Neesmu bijis par to informēts, uzskatu, ka šādi nedrīkst rīkoties.
Dzīvesvietas deklarēšanas likums nosaka pienākumu ikvienam iedzīvotājam deklarēt savu dzīvesvietu, lai viņš būtu sasniedzams tiesiskajās attiecībās ar valsti un pašvaldību.
Tāda situācija, ka neesat informēts par parādsaistību esamību, kā arī par to piespiedu piedziņu, var izveidoties, ja nedzīvojat savā deklarētajā adresē.
Kārtību, kādā tiesa nosūta lietas dalībniekiem pavēstes un citus tiesas dokumentus, nosaka Civilprocesa likuma 56. pants. Ja tiesā tiek skatīta lieta par parādsaistību piedziņu, tad tiesa izmanto ierakstīta sūtījuma (pavēstes) nosūtīšanu uz atbildētāja (parādnieka) deklarēto adresi. Tas nozīmē, ka tiesas pavēste tika nosūtīta uz jūsu deklarēto dzīvesvietu, bet, ja tajā nedzīvojat, tad jūs to nesaņēmāt.
Neatkarīgi no tā, ka tiesas pavēsti nesaņēmāt, lieta tiesā tika izskatīta, jo saskaņā ar Paziņošanas likuma 8.–9. pantu dokuments, kas paziņots kā ierakstīts pasta sūtījums, uzskatāms par paziņotu septītajā dienā pēc tā nodošanas pastā.
Saņemot no kreditora tiesas nolēmumu par parāda piedziņu, tiesu izpildītājs rīkojas pēc kreditora norādījumiem. Tas nozīmē, ka kreditors (nevis tiesu izpildītājs) izlemj, uz kādiem parādnieka ienākumiem vērst piedziņu.
Ja tiesu izpildītājs ir apķīlājis jūsu bankas kontu, tad tas ir tāpēc, ka to ir norādījis kreditors.
Lai noskaidrotu visas neskaidrības un risinātu jautājumus, kas saistīti ar jūsu parādsaistību lietu, jums var ieteikt nekavējoties sazināties ar savu tiesu izpildītāju.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!